Bursa’da Köy Hayırları Başladı

Bursa’da bu yıl köy hayırlarının ilki Mustafakemalpaşa’nın Karaköy Mahallesi’nden başladı. Çevre köylerin de katıldığı hayırda mevlit okunup halka ziyafet verildi.Karaköy’de yapılan köy hayrı ilgi gördü. Karaköy Mahallesi Muhtarı...

BURSA 14.04.2015, 10:59
Bursa’da Köy Hayırları Başladı
banner230
Bursa’da bu yıl köy hayırlarının ilki Mustafakemalpaşa’nın Karaköy Mahallesi’nden başladı. Çevre köylerin de katıldığı hayırda mevlit okunup halka ziyafet verildi.
Karaköy’de yapılan köy hayrı ilgi gördü. Karaköy Mahallesi Muhtarı Hidayet Uzun, geleneksel köy hayırlarının Bursa’da bu yıl ilkini yaptıklarını belirterek, “Geleneksel köy hayrımız mahalle olduktan sonra da devam ediyor. Her yıl muntazaman köy hayrımızı yapıyoruz. Köy hayırlarında mevlit okutup, yemekler pişirilerek halka ikram ediyoruz. Civar köylerden vatandaşlarımız da köy hayırlarına insanlar gelerek birbirleriyle kaynaşıyor. Zaten herkes birbirini tanıyor. Sene de bir defa burada buluşup sohbet etme imkanı da buluyorlar. Başka köylerin hayırlarına da biz gidiyoruz. Köy hayırları kaynaşma, birlik ve beraberlik, varsa küskünlerin barışmasına vesile oluyor” dedi.
Karaköy Camii’nde okunan mevlit sonrası dualar edilirken, köy meydanında kurulan sofrada ikramlar yapıldı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
açık
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:26
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:05
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@