Bursa Romanlar Derneği’den Başkan Bozbey’e Ziyaret

Bursa Romanlar Derneği Başkanı Efkan Özçimen, Roman Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yönetimiyle birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti.Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Halk Evi’ndeki makamında Bursa’da...

Bursa Romanlar Derneği’den Başkan Bozbey’e Ziyaret
banner230
Bursa Romanlar Derneği Başkanı Efkan Özçimen, Roman Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yönetimiyle birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Halk Evi’ndeki makamında Bursa’da yaşayan Romanlarla bir araya geldi. Bursa Romanlar Derneği Başkanı Efkan Özçimen ve Roman Gençlik Spor Kulübü Derneği yönetimi Başkan Bozbey ile şimdiye kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonra neler yapılabileceği konusunda sohbet etti. Roman kültürünün dünyanın her yerine yayılmış zengin ve renkli bir kültür olduğunu belirten Bozbey, “Bu zenginliği yaşatmak hepimizin görevi. Romanlar, Türkiye mozaiğinin vazgeçilmez parçası. Biz de Nilüfer Belediyesi olarak neredeyse bütün faaliyetlerimizde sahne alan Roman Orkestrası’nı kurduk” şeklinde konuştu.
Nilüfer Belediyesi’nin insan odaklı projelerinden de bahseden Başkan Bozbey, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü de kutladı.
Romanların sadece seçim döneminde hatırlandığının altını çizen Özçimen, milletvekili aday listelerinde ilk kez Romanların temsil edilmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.
YORUM EKLE