Belediye Personeli Osmanlıca Öğreniyor

İnegöl Belediyesi personeli Osmanlıca kursuna katılıyor.Hayrat Vakfı ve Rehber-Der’in destek verdiği Osmanlı Türkçesi kursu Hayrat Vakfı merkezinde başladı. Osmanlıca kursunu ziyaret eden İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, böyle bir...

Belediye Personeli Osmanlıca Öğreniyor
banner230
İnegöl Belediyesi personeli Osmanlıca kursuna katılıyor.
Hayrat Vakfı ve Rehber-Der’in destek verdiği Osmanlı Türkçesi kursu Hayrat Vakfı merkezinde başladı. Osmanlıca kursunu ziyaret eden İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, böyle bir çalışmadan ziyadesi ile mutlu olduğunu söyledi. Aktaş, “Son birkaç yıldır ülkemizde Osmanlıca ile alakalı çok ciddi bir hamle başlatıldı. İnegöl’ümüzde de Osmanlıca kursları faaliyeti hayata geçirildi. Daha evvel Hayrat Vakfı İnegöl Temsilcisi Sabrihan Alemdar ile yaptığımız görüşmede belediyede çalışan arkadaşlarımızla alakalı kurs açmak istediğimizi dile getirmiştik. Sağ olsun Sabrihan hocamızın desteğiyle arzu eden personelimize Osmanlı Türkçesi dersi verilmeye başladı” dedi.
Osmanlıca kursları ile ilgili bir çağrıda bulunan Aktaş, “Osmanlıcayı öğrenme arzusu olanlar varsa İnegöl Rehber-Der’e müracaat edebilirler. Çünkü ecdadımız asırlarca bu yazıyı yazmışlar. Mazıyı anlamak için Osmanlıca şart” diye konuştu.
YORUM EKLE