Bolu’da Öğretim Üyesi Yüzlerce Kitabını Kampüs Kütüphanesine Bağışladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Yar. Doç. Dr. Mehmet Ali Çakır, yıllardır kütüphanesinde biriktirdiği 500’ün üzerindeki kitap ve dergiyi AİBÜ Şehir Merkezi yerleşke Kütüphanesine bağışladı.Abant İzzet Baysal Üniversitesi...

Bolu’da Öğretim Üyesi Yüzlerce Kitabını Kampüs Kütüphanesine Bağışladı
banner230
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Yar. Doç. Dr. Mehmet Ali Çakır, yıllardır kütüphanesinde biriktirdiği 500’ün üzerindeki kitap ve dergiyi AİBÜ Şehir Merkezi yerleşke Kütüphanesine bağışladı.
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Yar. Doç. Dr. Mehmet Ali Çakır anlamlı bir bağışta bulundu. Yıllardır kendi kütüphanesinde biriktirdiği 500’ün üzerindeki iktisat, mali, hukuk ve diğer sosyal bilimler alanındaki kitapları ve dergileri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Şehir Kütüphanesine bağışladı. Yar. Doç. Dr. Mehmet Ali Çakır, “Evdeki kütüphanede boş duracağına öğrencilerimiz faydalansın istedim. Günümüzde kitapların, dergilerin yerini internet aldı. Bu durum bizleri üzüyor. Kitap okumaya teşvik etmek hem de öğrencilerimizin kendi kütüphanelerinde kaynak aramaları için böyle bir bağışta bulundum. Durumu öğrencilerde hoş karşıladı. Bizim tek amacımız daha çok araştıran ve daha çok okuyan bir nesil yetiştirmek” dedi.
YORUM EKLE