Demirbüken, Bayburt Üniversitesinde Liderlik Eğitimi Konferansı Verdi

Profesyonel Yaşam Koçu, Kişisel Gelişim ve NLP Uzmanı Kadir Demirbüken Bayburt Üniversitesi’nde "Liderlik Eğitimi" konulu konferans verdi.Mühendislik Fakültesinin organize ettiği Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonundaki konferansa Mühendislik...

BAYBURT 16.04.2015, 17:20
Demirbüken, Bayburt Üniversitesinde Liderlik Eğitimi Konferansı Verdi
banner230
Profesyonel Yaşam Koçu, Kişisel Gelişim ve NLP Uzmanı Kadir Demirbüken Bayburt Üniversitesi’nde "Liderlik Eğitimi" konulu konferans verdi.
Mühendislik Fakültesinin organize ettiği Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonundaki konferansa Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Uluç Özbayoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Engin Şahin, Yrd. Doç. Dr. Ömer Can, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Profesyonel Yaşam Koçu Kadir Demirbüken konferansa liderliğin tanımını katılımcılara sorarak başladı.
Lider Olmanın Faydaları, Liderler Nasıl Tanımlanır, Liderliğin Kuralları, gibi konularda katılımcıları bilgilendiren Demirbüken, " Kişisel gelişim, motivasyon, liderlik konu ne olursa olsun bileceğimiz bir şey var ki sizin bulunduğunuz yerde güzel bir iş çıkarıp, kendinizi geliştirmenizdir. Zamana ve zemine odaklanmadan kendinizi geliştirin. Lider yetiştirilebilir, lider olunabilir. Sizi takip eden birileri varsa lidersiniz demektir. Bir fikriniz, bir amacınız, bir davanız varsa, nereye gittiğinizi biliyorsanız, fikrinizi her ortamda çok rahatlıkla savunabiliyorsanız, kınayanın kınamasından, kınayıcının kınamasından korkmadan fikrinizi ifade edebiliyorsanız ve sizi de takip edenler varsa lidersiniz. Lider olmanın birinci faydası bir lider olarak bir kitleyi bir yerlere götüren kişi olmanızdır. Liderseniz etkilediğiniz insanlarla bir araya gelen insanlarla birçok iş ortaya çıkarabiliyorsunuz" dedi.
Lider olmanın üç temel özelliğinden bahseden Demirbüken, "Liderler, ön yargılı olmamalı, liderler zihni açık, ufku açık, eleştiriye açık, yardıma açık, fikre açık, yeni düşüncelere açık olmalı. Lider olmanın üç temel özelliğinden ilki sevdiğiniz işi yapacaksınız. Yaptığınız işi seveceksiniz, onu çok iyi yapacaksınız ve o işte ilerleyeceksiniz. İkincisi her gün kitap okuyacaksınız. Üçüncüsü liderler odaklı kalabilenlerdir. Diğer yandan mutlaka ve mutlaka konsantrasyon yaşamalısınız. Liderlerin ikna becerisi yüksek olmalı. Liderler, yapılması gerekeni yapılması gereken zamanda ve yapılması gerektiği gibi yaparlar. Liderler iyi bir dinleyicidir. Liderler gerçekten kendilerinden daha akıllı insanlarla da çalışabilenlerdir. Bu da iletişim becerilerinizle alakalıdır. "diye konuştu.
Konferansın sonunda konsantre olamamanın nedenlerine dikkati çeken Demirbüken şöyle devam etti: " Konsantre olamamanın nedenleri sosyal sitelerde sörf yapmak, bilgisayar oyunları ve dizilerdir. Çözümü ne? Mutlaka ve mutlaka konsantrasyonu yaşamalısınız. Yatağa girdiğinizde artık her şeyi bırakacaksınız, zihninizi boşaltacaksınız. Derin güzel bir uyku çekmeye odaklanacaksınız. Güzel bir uyku çekmezseniz ertesi gün enerjiniz düşük oluyor. Dikkatiniz dağınık oluyor. Verimli bir uyku çok önemlidir. Verimli bir uyku için üç şey ise yatmadan önce üç kaşık yoğurt, adaçayı veya rezene çayı, sağ burun deliğini kapatarak diyaframdan 4 saniye nefes almaktır. Bunu beş kez yapmalısınız. Sabah kalktığınızda zihni, hafızayı açan, dikkati artıran üç şey ise sol burun deliğini kapatarak üç saniye nefes alıp bırakmaktır. Heyecanı yenmek için derin nefes almak, öfke kontrolü için derin nefes almaktır."
Kişisel gelişimle ilgili kitap ve film tavsiyelerinde de bulunan Demirbüken’e konferansın sonunda Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Uluç Özbayoğlu, tarafından Bayburt Üniversitesi logolu çini tabak hediye edildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@