Doç. Dr. Dursun’dan Ailelere Yönelik Eğitim Konferansı

Batman Üniversitesi Kozluk MYO Müdürü Doç .Dr. Şemsettin Dursun, Gültepe İlkokulu’nda ailelere yönelik ’Çocuk eğitim ve başarı’ konulu konferans verdi.Ailelere seslenen Doç. Dr. Dursun, çocuğun kendisine, ailesine, çevresine ve bütün...

Doç. Dr. Dursun’dan Ailelere Yönelik Eğitim Konferansı
banner230
Batman Üniversitesi Kozluk MYO Müdürü Doç .Dr. Şemsettin Dursun, Gültepe İlkokulu’nda ailelere yönelik ’Çocuk eğitim ve başarı’ konulu konferans verdi.
Ailelere seslenen Doç. Dr. Dursun, çocuğun kendisine, ailesine, çevresine ve bütün bir topluma yararlı olmasının, olumlu ve dengeli bir eğitim alması ile mümkün olacağını söyledi. Doç. Dr. "Çocuk eğitiminde üç temel unsur vardır, öğrenci, öğretmen ve ebeveyn. Bu üç bileşen, uyumlu-dengeli ve iletişim içinde, sorumluluk bilinciyle hareket ederlerse hedefe ulaşılır. Çocuğun kendisine, ailesine, çevresine ve bütün bir topluma yararlı olması, olumlu ve dengeli bir eğitim alması ile mümkündür. Bir okul, ancak öğretmenleri kadar iyi olur. Öğretmen, eğitimin inşasında temel unsurdur. Aile, bu inşada, yardımcı ögedir. Ailenin katkısı, büyük önem taşır. Öğrencinin derse ilgisi, sorumluluğu ve motivasyonu başarıyı kaçınılmaz kılar. Çocuk eğitiminde dikkat edilmesi gereken temel kriterler sevgi, ilgi ve bilgidir" dedi.
YORUM EKLE