Dicle EDAŞ’ta Eğitim Seminerleri Sürüyor

Dicle Akademi bünyesinde çalışan personele yönelik olarak gerçekleştirilen 2015 yılı eğitim seminerleri kapsamında Diyarbakır’dan sonra Dicle EDAŞ Batman İl Müdürlüğü’nde çalışan personele de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi...

Dicle EDAŞ’ta Eğitim Seminerleri Sürüyor
banner230
Dicle Akademi bünyesinde çalışan personele yönelik olarak gerçekleştirilen 2015 yılı eğitim seminerleri kapsamında Diyarbakır’dan sonra Dicle EDAŞ Batman İl Müdürlüğü’nde çalışan personele de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi. Eğitim çalışmasının sloganı ise ‘sıfır kaza, sağlıklı çalışma’ olarak belirlendi.
Batman’daki seminerde iş güvenliği uzmanı Lokman Yorulmaz ve iş yeri hekimi Dr Naif Yılmaz, çalışan personele iş sağlığı ve güvenliği kültürü, ofis ergonomisi, güvenlik ve sağlık işaretleri, elektrik işlerinde iş sağlığı güvenliği, kişisel koruyucu donanım, acil durum planı, elektrik çarpmaları ve ilk yardım ile yangın eğitimi konularında yararlı bilgiler verdi.
EĞİTİME 262 PERSONEL KATILDI
İl müdürlüğünde çalışan 262 personelin katıldığı eğitim programı hakkında bilgi veren Dicle EDAŞ iş güvenliği uzmanı Lokman Yorulmaz, eğitimin çok verimli geçtiğini söyledi. Her yıl bu tür seminerlerin düzenli olarak gerçekleştirildiğini aktaran Yorulmaz, gerek sahada, gerekse büroda yoğun olarak çalışan personelin sağlığı ve güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu ifade etti. ‘Sıfır kaza ve sağlıklı çalışma’ sloganı ile gerçekleştirdikleri eğitim çalışmasını 6331 sayılı yasa gereği düzenlediklerini dile getiren Yorulmaz, "Çalışma alanımız ağır, tehlikeli ve sorumluluk gerektiriyor. Dicle EDAŞ olarak önceliğimiz her zaman çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği olmuştur. Bu yılki eğitim programımız 262 çalışanımızın katılımı ile başarıyla tamamlanmıştır. Yöneticilerimiz kadar çalışanlarımızın da konuya duyarlı olması bizi ayrıca memnun etmiştir" dedi.
YORUM EKLE