Batman’da Kaçakçılıkla Mücadele Kurulu Toplandı

Batman Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulunun 2015 Yılının İlk Toplantısı Vali Azmi Çelik Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda Yapıldı.

Batman’da Kaçakçılıkla Mücadele Kurulu Toplandı
banner230
Batman Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu’nun 2015 yılının ilk toplantısı Vali Azmi Çelik başkanlığında valilik toplantı salonunda yapıldı.
İl Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısına, Vali Çelik’in yanı sıra, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hacı Sarıışık, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Defterdar Mecit Özdemir, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Tercan, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hasan Gül, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vecheddin Acar ve kurulun diğer üyeleri katıldı.
Toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli komiser Özgür Çağlayan tarafından ilde yürütülen kaçakçılıkla mücadele çerçevesinde akaryakıt, tütün ve tütün mamulleri, tarihi eserler ile alkollü içki kaçakçılığı ile ilgili yapılan çalışmalara ilişkin bir sunum yapıldı.
Sunumun ardından Vali Çelik, il genelinde kaçakçılıkla mücadeleyi etkin ve verimli olarak yürütebilmek için tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı ve zararlarının önlenmesinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarının müşterek çalışma yapmaları gerektiğinin önemine değindi.
Toplantı önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalara ilişkin belirlenen yol haritasının ardından sona erdi.
YORUM EKLE