Vali Azizoğlu Ve Milletvekili Tunç, Ulus’ta

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu ile birlikte Ulus’ta yapımına başlanan Meslek Yüksekokulu inşaatını inceledi.Vali Azizoğlu Milletvekili Tunç Ulus Kaymakamı Selçuk Şakar, Ulus Belediye Başkanı...

Vali Azizoğlu Ve Milletvekili Tunç, Ulus’ta
banner230
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu ile birlikte Ulus’ta yapımına başlanan Meslek Yüksekokulu inşaatını inceledi.
Vali Azizoğlu Milletvekili Tunç Ulus Kaymakamı Selçuk Şakar, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti Ulus İlçe Başkanı Kadir Saraç, İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Ekmekçi, Ulusa Hizmet Vakfı Başkanı Ziya Çelik ile birlikte yapımı devam eden Ulus Meslek Yüksekokulu inşaatını inceledi.
Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan Milletvekili Tunç, Ulus ilçesinde Bartın Üniversitesine bağlı Ormancılık ve Tekstil Teknolojisi bölümlerinin açılarak, İl Özel İdaresine ait binada 250 öğrencinin eğitim öğretimlerine devam ettiğini, yeni bina ihtiyacının giderilmesi için Ulusa Hizmet Vakfı, Ulus Belediyesi ve Ulus Kaymakamlığının öncülüğünde başlatılan Meslek Yüksekokulu inşaatının tamamlandığında Ulus’un geleceği için güzel bir eser olacağını belirtti.
Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’da yaptığı açıklamada, 1000 öğrenci kapasiteli olarak inşa edilmekte olan Ulus Meslek Yüksekokulu arsasının İl Özel İdaresince tahsis edildiğini, Üniversite ile yapılan protokol gereğince proje çalışmalarının tamamlanarak yapımına geçildiğini belirterek; “İnşaatın yapımı devlet vatandaş işbirliği ile gerçekleştiriliyor, Bu güzel ve örnek çalışmayı başlatan Ulus’a Hizmet Vakfına, Kaymakamlığımıza ve katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Gereken desteği veren Valiliğimize, Rektörlüğümüze ve Milletvekilimize de çok teşekkür ediyorum, Yüksekokulumuz, Ulus ilçemize hem ekonomik anlamda büyük fayda sağlayacak, hem de ülkemizin her köşesinden öğrencilerimiz Karadeniz’in şirin ilçesi, doğa kenti Ulus’umuzda Üniversite eğitimi görme imkanına kavuşacak” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE