SP Ve BBP İttifakı Bartın Adaylarını Tanıttı

Bartın’da Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin 7 Haziran seçimlerindeki ortak milletvekili adayları tanıtıldı.7 Haziran’da seçimlerine ittifak halinde girecek olan Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi (BBP), Bartın milletvekili...

BARTIN 14.04.2015, 13:32
SP Ve BBP İttifakı Bartın Adaylarını Tanıttı
banner230
Bartın’da Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin 7 Haziran seçimlerindeki ortak milletvekili adayları tanıtıldı.
7 Haziran’da seçimlerine ittifak halinde girecek olan Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi (BBP), Bartın milletvekili adaylarını tanıttı. Özel bir restoranda düzenlenen aday tanıtım toplantısında SP ve BBP Bartın teşkilatları hazır bulundu.
Aday tanıtımında konuşan SP İl Başkan Vekili Yaşar Sinoplu, “İki tane Bartın’ımızın sevilen pırıl pırıl evlatlarını inşallah 7 Haziran seçimlerinde halkımızın ve yüce Türkiye’mizin huzuruna sunmuş bulunmaktayız. 81 ildeki tüm Büyük Birlik Partisi adayları ve Milli Görüş’ün Saadet Partisi’nin adayları olarak, tek düşüncemiz önce ahlak ve maneviyat, ağır sanayi, üretime dayalı ekonomi, yaşanabilir bir Türkiye’dir. Yeniden büyük Türkiye idealleri ile bugünkü zulüm dünyasından ancak bu Milli İttifak meclise girdiği zaman kurtulacağız. Allahın izniyle halkı Müslüman olan ülkelerin üzerindeki bugünkü makus talihin yenileceğine sizlere hatırlatıyorum" dedi.
"YENİ BİR ÇAĞ AÇACAĞIZ"
BBP İl Başkanı Serkan Karaman ise şöyle konuştu: "Girdiğimiz bu yol milletimiz vatanımız için inşallah hayırlara vesile olur. Yapılmış olan bu ittifak inşallah bundan önceki bütün engelleri bundan önceki hataları düzelterek yeni bir çağ açarak Türkiye’yi ileri seviyelere taşıyacağını temenni ediyorum. Bana verilen bu vazifede Genel Başkanlarımın atmış olduğu adımla banada eş adım atmak düşer. Bende Bartın’da Büyük Birlik olarak çıkardığımız sayın Ünal Beyi, ve eşliğinde ki Selami Beyi canı gönülden destekliyorum."
"KAPI KAPI GEZECEĞİZ"
İttifakın Bartın 1. sıra adayı SP eski İl Başkanı Ünal Yurtbay da şu ifadeleri kullandı: "7 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde herkesin merakla beklediği Milli İttifak, Rabbimize hamdolsun gerçekleşti. Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi arasında gerçekleşen bu ittifak, hem iki partimizin teşkilat mensupları tarafından ve hem de seçmenler tarafından büyük bir heyecan ve coşkuyla karşılandı. Bu ittifakın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese kalpten teşekkür ediyorum. Bartın’ımıza, Türkiye’mize ve aziz milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bugünden itibaren kapı kapı gezeceğiz. Tutmadığımız el, çalmadığımız kapı ve yönelmediğimiz gönül bırakmayacağız. Allah’ın izni ve yüce milletimizin teveccühü ile büyük bir grupla meclise gireceğiz."
"MHP MEVCUT DÜZENDEN MEMNUN"
İttifak görüşmeleri yapılan Milliyetçi Hareket Partisi’ne de eleştirilerde bulunan Yurtbay şöyle devam etti: "Biliyorsunuz ikili ittifak gerçekleşmeden önce MHP’nin de olduğu 3’lü ittifak kamuoyu yoklamalarında iktidara giden bir yoldu. Ancak MHP’nin bu çağrıya kayıtsız kalması, mevcut durumdan memnun bir görüntü çizmesi, bunu mümkün kılmamıştır. Ve bu durum tabandaki kardeşlerimizin bize karşı teveccühünü tetiklemiştir."
"GÖREV ALINMAZ, VERİLİR"
Ülkenin kötü bir gidişatta olduğunu savuınan SP-BBP’nin 2. sıra Milletvekili Adayı Selami Ünsal da şöyle konuştu: "Bana bu kutsal görevi veren, adımı zikreden ve beni bu konuma layık gören herkese teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Milli Görüş davasında hiçbir göreve aday olunmaz. Bizde görev alınmaz görev verilir. Bize bu seçimlerde milletvekili görevi verdikleri için Genel Merkezimize İl Yönetimimize ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Bizler bugün Milli İttifakla birlikte bir yola çıkıyoruz. Bu yolun sonu ülkenin kurtuluşudur. Tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu seçimlerin ülkemiz ve Bartın’ımız adına hayırlar getirmesini temenni ediyorum."
Yorumlar (0)
banner287
banner269
18°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 22 Ekim 2019
İmsak 05:29
Güneş 06:51
Öğle 12:31
İkindi 15:31
Akşam 18:01
Yatsı 19:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@