Bartın’da Kutlu Doğum Coşkusu

Bartın’da Hz. Muhammed’in dünyaya gelişini kutlamak için düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine vatandaşların ilgisi yoğun oldu.Bartın İl Müftülüğü tarafından ’Kutlu Doğum’ etkinliği düzenlendi. Ömerteesi Kapalı Spor salonunda...

Bartın’da Kutlu Doğum Coşkusu
banner230
Bartın’da Hz. Muhammed’in dünyaya gelişini kutlamak için düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine vatandaşların ilgisi yoğun oldu.
Bartın İl Müftülüğü tarafından ’Kutlu Doğum’ etkinliği düzenlendi. Ömerteesi Kapalı Spor salonunda yapılan etkiliğe Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Bartın Milletvekilleri Av. Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş,, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Salonun tribünlerinin tıklım tıklım dolduğu etkinlikte konuşan Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu emin olan Peygamberin ümmeti olmanın ne denli şerefli ve onurlu olduğunu vurguladı. Vali Azizoğlu ayrıca İslam coğrafyasında yaşanan trajedilerin bir an önce son bulmasını istediğini ifade etti.
İl Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi grubunun ilahi dinletilerinin de yapıldığı etkinlikte ayrıca düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Etkinlik Kutlu Doğum Haftasıyla özleşen gül takdimi ile program sona erdi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273