16 Mayıs 2015 Cumartesi 16:23
Bartın OSB Yönetim Kurulu Toplandı
banner230
Bartın Organize Sanayi Bölgesi Mayıs ayı yönetim kurulu toplantısı yapıldı.
Bartın Organize Sanayi Bölgesi (Bartın OSB) yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Bartın OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, Yönetim Kurulu Üyesi Sadi Üsküdarlı, Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Vural, Bartın OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu ve ilgili uzman personel katıldı. Toplantıda, ilk olarak geçmiş yılların değerlendirilmesi ve OSB bölgesinin gelecek vizyonuna ilişkin durumu hakkında OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu tarafından rapor sunuldu.
2014 yılında yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında verilen raporda 380 kV indirici merkez ve OSB dağıtım merkezleri yenileme, tevsi alanı, yeni köprü bağlantı yolu, atıksu arıtma tesisinin yanı sıra Bartın OSB’ de inşaatına başlanacak olan inovasyon ve test merkezi, ek su deposu ve su hatları yapılması hakkında detaylı bilgi verildi.
Bartın OSB’de 2014 yılı gerçekleşen ve çalışmalarına devam edilen projeler ile ilgili toplantı sonrasında açıklamada bulunan Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır; "Üniversite-sanayi işbirliğinin oluşturulmasına ve desteklenmesine katkıda bulunmak, söz konusu işbirliğinin geliştirilmesi için çeşitli kamu ve özel sektör gruplarının dâhil olabileceği mekanizmalar yaratmak gibi son derece önemli konularda faaliyetler gösterecek olan Eğitim, İnovasyon ve Test Merkezi-(BİM)’in yapılması konularında başlattığımız çalışmalar neticesinde 2015 yılında inşaatın yapım aşamasına gelmiş bulunmaktayız” dedi.
"ENERJİ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR"
Enerji sorununun çözüleceğini ifade eden Çakır, “Enerji sorununun kesin ve uzun vadeli çözümü için 380/33kV’luk indirici merkez kurulması için enerji iletim hattının ÇED Raporu onaylanmış ve OSB İndirici merkezin yer tespiti tamamlanmıştır. Hat güzergahı tespit edilmiş olup İndirici Trafo Merkezi ve 380kV’luk Enerji İletim Hattı yapım çalışmalarına başlanılmıştır” diye konuştu.
"OSB GENİŞLEYECEK"
OSB’nin genişleme çalışmaları ile ilgili bilgide veren Çakır şöyle devam etti: “Genişleme alan çalışmalarının her türlü hazırlığı tamamlanmış olup imar ve parselasyon çalışmaları tamamlanmıştır. Kamulaştırma işlemlerinin tamamlanması ardından 82 hektar alan ilave OSB alanı gelen taleplere göre parselasyon oluşumu tamamlanacaktır. İl Özel İdaresi tarafından yapımına başlanan Bağlantı yolu kısa süre zarfında hizmete geçecektir. Bölgemizdeki Sanayicilerden kaynaklanan evsel ve endüstriyel atık suların arıtılması için 1700 metreküp/gün kapasiteli atık su arıtma tesisi 2014 yılı sonu itibariyle tamamlanmıştır. Tesiste fiziksel, kimyasal, biyolojik ve çamur bertaraf üniteleri bulunmaktadır. Artıma tesisinin test çalışmaları tamamlanarak faaliyete geçmiştir. Genişleyen ve üretim kapasitesi artan bölgemizin su talebini karşılamak amacıyla Özel İdare ’nin Bağlantı yolu yapımı esnasında yeni su terfi hattının da yapımına başlanacaktır.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.