Manyas’taki Kutlu Doğum Konferansında İl Müftüsü Konuştu

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle, Balıkesir’in Manyas Müftülüğü tarafından konferans düzenlendi.Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası Konferansı öncesinde, Manyas’taki din görevlileri tarafından...

Manyas’taki Kutlu Doğum Konferansında İl Müftüsü Konuştu
banner230
Kutlu Doğum Haftası nedeniyle, Balıkesir’in Manyas Müftülüğü tarafından konferans düzenlendi.
Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası Konferansı öncesinde, Manyas’taki din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim’den ayetler ve ilahiler okundu. Daha sonra, Manyas Müftüsü Erdoğan Aslantaş, yaptığı açılış konuşmasında, Kutlu Doğum Haftası konusunda bilgiler verdi. Konferansın konuşmacısı olan Balıkesir Müftüsü Turgut Açari, “Hz. Peygamber (S.A.V.) ve birlikte yaşama ahlakı” konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Açari, “Dünya’da 40 Müslüman ülke var. Fakat Peygamberimize (S.A.V.) naat ve kasidelerin yüzde 75’i Türkler tarafından yazılmıştır. Bizler Peygamberimize (S.A.V.) aşık ümmetiz” dedi.
Konferans sonrası, konuk olarak katılan Susurluk Müftüsü Şükrü Demirel tarafından topluca dua edildi. Konferansa, Manyas Kaymakamı Mehmet Erdem, Belediye Başkanı Tancan Barçin, daire amirleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273