Kitre Ve Çorap Bebekler Sergisi Balıkesir’de Açıldı

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kitre ve Çorap Bebekler Sergisi, Devrim Erbil Çağdaş Sanat Müzesi’nde açıldı.Balıkesir Ocak İzi Derneği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Kitre ve Çorap...

Kitre Ve Çorap Bebekler Sergisi Balıkesir’de Açıldı
banner230
Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kitre ve Çorap Bebekler Sergisi, Devrim Erbil Çağdaş Sanat Müzesi’nde açıldı.
Balıkesir Ocak İzi Derneği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Kitre ve Çorap Bebekler Sergisi’nin açılış kurdelesini Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un eşi Nurgül Uğur ile Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşi Mehtap Uğur birlikte kestiler. 11 öğrencinin yaklaşık 4 ay süreyle devam ettiği eğitimler süresince üretilen 100’ün üzerinde eserin yer aldığı serginin açılışında konuşan Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı "El sanatları konusunda çalışma yapan hocalarımız hemen hemen 10 yıldan beri kaybetmeye yüz tutmuş geleneksel el sanatları ile ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ilimizde ve çeşitli yörelerde kurslar açmaktayız. İstedik ki bu kurslarımız geniş çaplı ilimize katkılarda bulunsun. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Karesi ve Altıeylül Belediyelerimizin de değişik destekleri ile il merkezimizde çok önemli açılımlar olduğunu görmekteyiz. Karesi Belediyemiz bizim geleneksel el sanatları hocalarımızla çalışma başlattı. İlimizde gerçekten kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızdan bir tanesi olan kitre bebeklerle ilgilide şu anda sergimizi açıyoruz. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve Karesi Belediye Başkanımızın eşlerine katılımlarından dolayı teşekkür ederim"dedi.
YORUM EKLE