Kırtıklılar Organik Tarımı Daha Bilinçli Yapacak

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kırtık mahallesinde 6 yıldan bu yana yapılan organik tarım uygulamalarından olumlu sonuç alınırken, kursa katılan vatandaşlar da organik tarım sertifikası aldı. Sertifikalarını, Büyükşehir Belediye...

Kırtıklılar Organik Tarımı Daha Bilinçli Yapacak
banner230
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kırtık mahallesinde 6 yıldan bu yana yapılan organik tarım uygulamalarından olumlu sonuç alınırken, kursa katılan vatandaşlar da organik tarım sertifikası aldı. Sertifikalarını, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Belediye Başkanı Necdet Uysal, İl Tarım Müdürü Zekeriya Erdurmuş ve diğer bürokratların ellerinden alan vatandaşlar mutlu oldu.
İlçeye 15 kilometre uzaklıktaki Kırtık mahallesinde, Ziraat Mühendisi Roza Savaşlı’nın verdiği 10 günlük kursa katılan 12’si kadın 18 kişi sertifikalarını alırken, sevinç yaşadı. Kursa, İş-Kur da destek verdi. Vatandaşlar, organik tarım konusunda bilmediklerini öğrendiklerini anlatırken, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erdal Aldağ da, Kırtık da organik ürünleri paketleme tesisi kurmak için çalışma yaptıklarını anlattı. Kırtık Organik Tarım ve Turizmi Geliştirme Derneği Başkanı Fikret Kara da, kendilerine destek olanlara teşekkür ettiğini söyledi.
YORUM EKLE