İHH Balıkesir Şubesi’nden Suriye’ye Yardım

Hayırsever vatandaş Yaşar Özmen tarafından sağlanan 20 ton un İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Suriye’deki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.Hayırsever Yaşar Özmen tarafından temin...

İHH Balıkesir Şubesi’nden Suriye’ye Yardım
banner230
Hayırsever vatandaş Yaşar Özmen tarafından sağlanan 20 ton un İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Suriye’deki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.
Hayırsever Yaşar Özmen tarafından temin edilen İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’na teslim edilen 20 ton un, KÜÇÜKSAN’da kılınan Cuma namazı sonrası yapılan duaların ardından Suriye’deki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere yola çıktı. Gönderilen yardımın ulaştırılması Balıkesir Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından ücretsiz olarak sağlandı.Yardım Uğurlamasına Hayırsever Yaşar Özmen, İlim Yayma Cemiyeti üyesi Baki Yarımdağ, Balıkesir Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Erol Çetin ve İHH üyeleri katıldı. İHH Balıkesir Temsilcisi Mustafa Memiş yaptığı açıklamada "Bugün Balıkesir’den Suriye’deki savaş mağduru kardeşlerimize ulaştırılmak üzere İHH Kilis şubesine Balıkesir’den değerli hayırseverimiz Yaşar Özmen’in temin etmiş olduğu 20 tonluk unu inşallah Cuma namazına müteakiben yapacağımız duadan sonra Suriye’ye uğurlayacağız. Biz Balıkesir İHH olarak son 2 senedir Suriye mağdurlarına gönderdiğimiz bu 18. TIR’ımız oluyor. Daha öncede gıda ağırlıklı olmak üzere giysi, kışlık yakacak, soba, ev eşyaları dahil ve özürlü arabaları olmak üzere yardım malzemeleri gönderdik. Bundan sonrada duyarlı Balıkesir’li kardeşlerimizden yardımlarına devam etmelerini istiyoruz. Çünkü son zamanlarda Suriye’deki kardeşlerimizin geçen günlere göre daha ağırdır. Tüm kardeşlerimizi duyarlı olmaya ve yaptıkları yardımları arttırarak devam etmelerini istiyoruz"dedi.
Hayırsever Yaşar Özmen ise "Böyle şeyler hakkında pek fazla konuşulmaz ve reklamı da yapılmaz, Allah rızası için, insanlık için Suriye’deki kardeşlerimizin ihtiyaçları için azda olsa katkımız olursa ne mutlu bizlere"şeklinde konuştu.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273