Halk Eğitim Şenlikleri Büyük İlgi Gördü, Salon Dolup Taştı

Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü(EHEM) tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen öğrenme şenliklerinde kursiyerler, ustalarını aratmazken Edremitlileri sanat dolu gece ile buluşturdular.Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde 2 gün süren şenliklere,...

Halk Eğitim Şenlikleri Büyük İlgi Gördü, Salon Dolup Taştı
banner230
Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü(EHEM) tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen öğrenme şenliklerinde kursiyerler, ustalarını aratmazken Edremitlileri sanat dolu gece ile buluşturdular.
Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde 2 gün süren şenliklere, Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Belediye Başkanı Kamil Saka, Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Turhan Demirtaş ve Hüseyin Aşık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Şube Müdürleri Vedat Kaya, Muharrem Yenigün ve Şaban Altınsuyu, Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Eğitimci Huldiye Demir, Nazan Özateş, Aydın Kulaksızoğlu gibi isimlerden oluşan bir çok okul müdürü, davetliler ve öğrenci velileri katıldı.
Şenlikte kurslarda görev alan ve öğrenme şenliklerine emeği geçen öğretmen ve usta öğreticilere günün anısına plaket verilirken Kaymakam Abdulhamit Erguvan, Belediye Başkanı Kamil Saka, İl Milli Eğitim Müdürü ve Müdür Yardımcıları ile İlçe Milli Eğitim Müdürüne günün anısına da plaketleri merkez müdürü tarafından verildi.
EHEM Müdürü İsmail Damar, “Şenliklerimizle kültür hizmetinin yan sıra verilen eğitim hizmetlerini tanıtmak, destek vermek, yaşatmak, yaygınlaştırmak ve yeni nesillere aktarılmasını sağlamak, katılımcılığı özendirmek edinilen bilgi ve becerileri sergileme imkânı vermek ve daha çok sayıda insanımıza ulaşabilmek ve öğrenmeyi bir kültür haline getirerek Edremit’imizi öğrenen şehir haline getirmeyi hedefleyerek gerçekleştirilmektedir. Destek veren tüm kesimlere teşekkür ediyoruz. Bu başarı Edremitlilerin” dedi.
Halk Eğitim Merkezi’nin başarılı çalışmalarına hep birlikte tanık olduklarını dile getiren Kaymakam Abdulhamit Erguvan, “Halkımızı eğitimle buluşturarak herkese her yönden, örnek bir eğitim hizmeti vermektedir. Emeği bulunan sayın müdürümüz İsmail bey ve çalışan tüm personel ve kursiyerlerini kutluyorum” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Kamil Saka da, “Türkiye genelinde çalışmaları İle ödül alan Halk Eğitimi Merkezi’nin çalışmaları ile gurur duyuyorum. Halk Eğitim müdürümüzle Edremit çağ atlamıştır” ifadelerini kullandı.
Sunuculuğunu Tuğba Canbaz Turhan’ın yaptığı geceye, halkın yoğun ilgisi nedeniyle büyük izdiham yaşandı. Kursiyerler folklör den, müziğe, oradan da spora olan onlarca alanda açılan kurs osnu gösterileri ustalarını aratmazken, izleyenleri hayran bıraktı.
EHEM’in 2014-2015 yılı kurs dışı sosyal kültürel etkinlik takvimi kapsamındaki şenliklerin ilk gününde öğrenci grupları sahne aldı. İkinci gecede ise yetişkin kursiyerler sahnede öğrendikleri sergilerken ayakta alkışlandı.
Büyük İlgi nedeniyle ayakta ve koridorlarda katılanların izlediği etkinlikle ilçede, sanata olan özlem nedeniyle büyük izdiham yaşandı. Şenlik gösterilerinde 29 ekip, sahne alırken 500’e yakın kursiyer görev aldı. Bağlama, keman, gitar, klarnet gibi müzik dalları, Taekwondo, Muai Thai ve Kick Box gibi spor dalları ve çeşitli yörelere ait halk oyunları gösterilerinde kursiyerler yıl boyu öğrendiklerini büyük bir başarı ile sahnelediler.
YORUM EKLE