Güder Oda Üyelerine Çağrıda Bulundu

Balıkesir’in Edremit İlçesinde Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erdoğan Güder üyelerine kalfalık ve ustalık belgeleri kursları için çağrıda bulundu.Edremit Berberler Ve Kuaförler Odası Başkanı Erdoğan Güder “Edremit Berberler...

Güder Oda Üyelerine Çağrıda Bulundu
banner230
Balıkesir’in Edremit İlçesinde Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erdoğan Güder üyelerine kalfalık ve ustalık belgeleri kursları için çağrıda bulundu.
Edremit Berberler Ve Kuaförler Odası Başkanı Erdoğan Güder “Edremit Berberler ve Kuaförler odası olarak 2012 yılında 3308 sayılı Çıraklık Eğitim Kanununa göre Meslek Kapsamına girmeyen Meslek dalları olan Manikür-Pedikür ve Ağdacılık kurslarını düzenleyerek birçok üyemizi ve çalışanı belge sahibi yaparak işyeri açmalarını sağladık. Bu kurs ve sınavlardan yararlanamayan üye ve çalışanlar için yeniden kurs ve sınav düzenlenecektir. Faydalanmak isteyenlerin aşağıda belirttiğimiz koşul ve evraklarla bir an önce odamıza başvurmaları gerekmektedir.”dedi.
Güder “ Kurs için şu şartlar aranacaktır. En az İlköğretim Mezunu olmak, 16 yaşını doldurmuş olmak, Kalfalık için en az 2 yıl bir ustanın yanında çalışmış olduğunu belgelendirmek, Ustalık için en az 5 yıl bir ustanın yanında çalışmış olduğunu belgelendirmek.”dedi.
Başkan Güder “ Ayrıca baş vuru sahipleri 12 adet fotoğraf, Kimlik fotokopisi, Diploma fotokopisi, İkametgah Belgesi, Sınav harcı makbuzu gibi evrakları tamamlayacaklardır.”dedi.
YORUM EKLE