Edremit Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Edremit Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka, başkanlığında yapıldı. Toplantıda görüşülen 39 gündem maddesinden biri oy çokluğu, diğer 38’i oy birliği ile kabul edildi.Edremit Belediye Meclisi’nin...

Edremit Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
banner230
Edremit Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka, başkanlığında yapıldı. Toplantıda görüşülen 39 gündem maddesinden biri oy çokluğu, diğer 38’i oy birliği ile kabul edildi.
Edremit Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısı Belediye Meclisi Toplantı salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka, başkanlığında yapılan toplantıda 30 ana gündem ve önergelerle gündeme alınan 9 madde olmak üzere toplam 39 madde görüşülerek karara bağlandı.
2014 mali yılına ait İdare ve Kesin Hesapları, meclisin bilgisine sunulan 2014 yılı Denetim Komisyonu Raporun da belirtilen konular görüşülerek kabul edildi Edremit Belediyesi’nin Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan 2015 yılı 2. İda Zeytin, Kültür, Sanat Günlerinin yapılmasına, “Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliği” doğrultusunda derece değişikliğine göre hazırlanan III sayılı “Dolu Kadro Değişiklik Cetvelinin” onaylanmasına, 11. Edremit Yağlı pehlivan Güreşlerinin yapılmasına karar verildi. İmar ile ilgili konular İmar Komisyonu’na, diğer bazı gündem maddeleri de incelenmek üzere ilgili ihtisas komisyonlarına sevk edildi. Ayrıca komisyonlardan gelen raporlarda tek tek görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda görüşülen gündem maddelerinden sadece birisi oy çokluğu ile geri kalan 38 madde ise CHP, AKP ve MHP’li üyelerin oy birliği ile kabul edildi.
Toplantı sonunda yürütülen hizmetler ve planlanan çalışmalar ile ilgili de bilgi veren Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Meclisimizde aldığımız kararların Edremit’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Katılan tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ve izleyici olarak salonda bulunan yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Toplantı her ay olduğu gibi Edremit’te yayın yapan Zeytin Fm radyosundan canlı olarak yayınlandı.
YORUM EKLE