Dursunbey’de Elektrik Telleri Yer Altına Alınacak

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde belediyenin başlatacağı alt yapı ve üst yapı çalışmaları sırasında elektrik telleri yer altına alınacak.Dursunbey Belediyesi yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde yer altı projeleri ve üst yapı...

Dursunbey’de Elektrik Telleri Yer Altına Alınacak
banner230
Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde belediyenin başlatacağı alt yapı ve üst yapı çalışmaları sırasında elektrik telleri yer altına alınacak.
Dursunbey Belediyesi yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde yer altı projeleri ve üst yapı projelerinde ilçenin kaderini değiştirecek önemli projelere imza atmaya hazırlanıyor. Daha önceki yıllarda yapılan düzenlemeler sırasında da gündeme gelen fakat yer altına alınmayan teller yaz aylarında yer altına alınmış olacak.
Önümüzdeki günlerde başlayacak olan projeler sırasında Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan ve birçoğu yol ortasında kalan elektrik direkleri kaldırılarak, teller yer altına alınacak. İlçeye gelen UEDAŞ mühendisleri Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve belediye yetkilileri ile cadde üzerinde inceleme yaptı. Gerekli ölçümleri yapan ekip ana cadde haricinde bulunan ara yollarda da telleri yer altına alacak.
Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Askerlik şubesi önünde bulunan trafodan Saz girişine kadar olan 1250 metrelik bölümdeki tüm elektrik direklerinin kaldırılarak yer altına alınacağını belirtti. Ayrıca bu bölgedeki ara sokakların da bu projeye dahil olacağını hatırlatan başkan Bahçavan, tellerin yer altına alındıktan sonra bu alanda 30 metre ara ile ışıklandırma çalışması yapılacağını söyledi. Bu caddedeki elektrik direklerinin kısa zaman önce değiştiği için UEDAŞ’ın bu projeye baştan karşı geldiğini hatırlatan Bahçavan, bu cadde üzerinde yapılacak kaldırım ve Cep-Park düzenlemesi sebebi ile bu direklerin yolun ortasında kaldığını bu sebep ile UEDAŞ’a bu konu üzerinde ısrarcı olduklarını söyledi. Bunun üzerine UEDAŞ’ın konuya olumlu baktığını söyleyen Başkan Bahçavan bu konuda destek veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’a, UEDAŞ genel Müdürü Mehmet İslamoğlu ve UEDAŞ İl müdürü Taşkın Yılmaz’a teşekkür etti.
Çalışmalar önümüzdeki birkaç ay içerisinde başlayacak ve kısa süre içerisinde tamamlanarak elektrik telleri yer altına alınmış olacak.
YORUM EKLE