Down Sendromlu Gençlerden Mehter Gösterisi

Balıkesir’de Down sendromlu gençlerden oluşan Bizim Çocuklar Mehter Takımı’nın verdiği konser, dinleyicilerin beğenisini topladı.Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Toplu Taşıma Merkezi’nde düzenlenen mehteran konseri, dinleyicilerden...

Down Sendromlu Gençlerden Mehter Gösterisi
banner230
Balıkesir’de Down sendromlu gençlerden oluşan Bizim Çocuklar Mehter Takımı’nın verdiği konser, dinleyicilerin beğenisini topladı.
Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Toplu Taşıma Merkezi’nde düzenlenen mehteran konseri, dinleyicilerden tam not aldı. Down sendromlu 18 gencin oluşturduğu Bizim Çocuklar Mehter Takımı konserinin bir bölümünde, 25 yaşındaki Aytekin Kahveci’nin arkadaşlarının çaldığı Çökertme türküsü eşliğindeki dansı, uzun süre alkışlandı.
Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, "Turizm Haftası etkinliklerimizi başlattık, hafta boyunca devam edecek. Bu etkinliklerden bir tanesi de burada down sendromlu çocuklarımızın, gençlerimizin bir mehter gösterisini izleyeceğiz. Bunun da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Balıkesir’de turizmi ve kültürü en üst seviyeye çıkartmak için çabalarımız tüm paydaşlarımızla birlikte devam ediyor" dedi.
YORUM EKLE