Büyükşehirde Sertifika Heyecanı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde beyaz masada çalışmak üzere eğitilen personellerin sertifikaları dağıtıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, yaz ayı dolayısı ile Balıkesir’de şuan 3 buçuk milyon...

BALIKESİR 05.08.2015, 12:22
Büyükşehirde Sertifika Heyecanı
banner230
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde beyaz masada çalışmak üzere eğitilen personellerin sertifikaları dağıtıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, yaz ayı dolayısı ile Balıkesir’de şuan 3 buçuk milyon insanın yaşadığını söyledi.
Karesi AVM Toplantı Salonu’nda düzenlenen sertifika dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, geride kalan sürede büyükşehir yapılanmasını tamamladıklarını söyledi. Başkan Uğur, "Şu anda yalnız Balıkesir merkezde dört müteahhit çalışıyor. İnşallah 1-1,5 ay içerisinde iki tane daha müteahhit buna dahil olacak. İstiyoruz ki Balıkesir yaşanabilir, insanların huzur içinde olduğu bir kent olsun. Yalnız Balıkesir’in merkeziyle, Altıeylül ve Karesi ile değil, 20 ilçesiyle birlikte bunu gerçekleştireceğiz. Susurluk’ta yaptığımız Buzağılık Köprüsü’nden diğer Marmara Adası’nda yaptığımız yolcu salonuna kadar, Dursunbey’in kanalizasyonundan Sındırgı’nın yoluna kadar yaptığımız işler var. Bizim bütün hedefimiz Balıkesir’de yaşayan 1 milyon 200 bin kişiyi kucaklamak, onlara ulaşmak. Biz Balıkesir’in uzanan eli, gören gözü, işiten kulağı olmak istiyoruz. Bugün de Büyükşehir Belediyemiz yeni bir çalışmayı daha neticelendirdi. Türkiye’nin değişim ve dönüşümünün mimarı olan Ak Parti belediyelerimizde halka ilişkiler noktaları olan ve varlık sebebimiz olan vatandaşımızla buluşma noktamız olan Beyaz Masa sistemini Balıkesir’de günümüzün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapılandırdık. Beyaz Masa sisteminde ve halka ilişkiler faaliyetlerimizde görev almaya hak kazanan çalışma arkadaşlarımızın tespitiyle, girdiği mülakatlarda başarılı olan 64 arkadaşımız eğitimlere katılmaya hak kazandılar: Bugün itibariyle bu eğitimleri tamamladık ve sertifika törenini gerçekleştiriyoruz" dedi.
Büyükşehir olarak 4 bin 900 kişilik bir ekip olduklarını ifade eden Başkan Uğur, "Büyükşehir Belediyesi olarak Genel Sekreterimiz, Genel Sekreter Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız, bağlı genel müdürlerimiz, şube müdürlerimiz ve şirketlerimizle beraber 4 bin 914 kişilik Balıkesir’in en büyük; ancak yükü bir o kadar da ağır olan ailesi olarak Balıkesirimizde yerimizi aldık. Bugün itibariyle aramıza yeni katılacak arkadaşlarımız da bu ailenin bir parçası oldular. Balıkesir bir tarafı Ege’de, bir tarafı Marmara’da, yolların kavşak noktasında, eşsiz bir coğrafyada yiğit ve güzel insanların yaşadığı, müstesna bir şehir. Balıkesir tarıma dayalı endüstrisi, maden çeşitliliği ve turizmiyle hızlı büyümeye ve gelişmeye aday bir şehir. Tarih boyunca; mitolojik efsanelere konu olmuş Balıkesir, Kaz Dağları, zeytini, jeotermal tesisleri, lojistik imkanları ve yetiştirdiği ünlü şahsiyetlerle hep güçlü bir potansiyeli bünyesinde barındırmıştır. Esasen Balıkesir ve Balıkesirliler hep kabuklarını kırmak ve büyümek istemiştir. En az çevresindeki metropol şehirler kadar. Zaten bu potansiyel kendisinde fazlasıyla mevcut olmuştur. Ancak belki de; gerek yüz ölçümünün genişliği, gerekse yerel yönetimler alanında idari gücün ve bütünlüğün sağlanmamış olması Balıkesir’in önünde bir engel olmuştur. Şimdi Büyükşehir olmamızla beraber sorunların çözümünde ve hizmetin artmasında daha iddialı bir konuma ulaştığımıza inanıyorum. İnanıyoruz ki; şehirler de insanlar gibidir. İnsanı insan yapan nasıl bedeninden ziyade bedeniyle beraber ruhuysa, şehirleri şehir yapan da o şehrin ruhu ve ruhunu oluşturan unsurlardır. Biz Balıkesir’in ruhu ve kimliği güçlü olan bir şehir olmasını arzu ediyoruz" şeklinde konuştu.
Yeni personellere hitaben konuşan Uğur, Balıkesir’i Türkiye’nin örnek şehri haline getirmek istediklerini söyledi. Uğur, "Sizler göreve başlamanızla beraber; bizim görünen gözümüz, işiten kulağımız, gören gözümüz olacaksınız. Bizlerin görevi; 18 bin kilometre kare alandaki 1130 mahallede yaşayan 1 milyon 200 bin vatandaşımıza hizmet götürebilmek ve Balıkesir’i her alanda Türkiye’nin örnek şehri haline getirmektir. Tabi Balıkesir’in kış nüfusu 1 milyon 200 bin. Şu anda Balıkesir’de 3,5 milyon insan yaşıyor: Yaz turizmi dolayısıyla Ege sahillerimizde, Marmara’da şu anda yaşayan insan sayısı 3,5 milyondan fazla. Biz bu hizmeti onlara da götüreceğiz.Biz belediyenin gören gözü, işiten kulağı,u zanan eli olacağız dedik. Biz eğer Belediye Başkanlığına talip olduysak, bizim omuzlarımızda sorumluluğumuz var. Onun için bizim çok dikkatli olmamız lazım. Her kapıyı çalmamız, her muhtaca ulaşmamız, her problemi beraber çözmemiz lazım. Biz hep beraber bir aileyiz. Onun için bu bir takım oyunu. Beyas Masa sistemiyle Genel Sekreterimizle. Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve 4 bin 900 çalışanımızla birlikte Balıkesir’in hizmetinde olmamız gerekiyor" dedi.
Konuşmaların sonunda yeni personellere sertifikaları dağıtıldı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
-2°
sisli
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@