Burhaniye’de Damızlık Birliği Açıldı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Şubesi açıldı. Aşağı çarşı da belediyeye ait bir mekanda açılan Damızlık Birliği Şubesinin Burhaniye’nin yanı sıra Edremit ve Havran İlçelerine...

Burhaniye’de Damızlık Birliği Açıldı
banner230
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Şubesi açıldı. Aşağı çarşı da belediyeye ait bir mekanda açılan Damızlık Birliği Şubesinin Burhaniye’nin yanı sıra Edremit ve Havran İlçelerine de hizmet vereceği açıklandı.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdal Aldağ, Balıkesir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yetkileri ve çiftçilerin katıldığı açılış töreninde coşku yaşandı. İlçede, Damızlık birliğine kayıtlı 108 işletmede 7 bin 127 baş hayvan bulunduğunu anlatan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erdal Aldağ, ilçede hayvancılığın gelişmekte olduğunu söyledi. İlçe de, 10 bin 500 dolayında büyükbaş hayvan varlığı olduğunu anlatan Müdür Aldağ, açılan Damızlık Birliği Şubesinin önemli hizmetler yapacağını anlattı. Balıkesir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Müdürü Hasan Dertli de, şube de 1 mühendis, 1 tarım teknikeri ve 1 büro görevlisinin hizmet vereceğini anlattı. Müdür Dertli, Burhaniye Şubesi’nin Edremit ve Havran ilçelerine de hizmet vereceğini söyledi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273