Burhaniye’de Bisiklet Festivali

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 1. Burhaniye Bisiklet Festivali 29 Mayıs Cuma günü başlıyor. Festival, Öğretmenler Mahallesi Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği (BÖMÇED) tarafından Burhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediyesi destekleriyle...

Burhaniye’de Bisiklet Festivali
banner230
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 1. Burhaniye Bisiklet Festivali 29 Mayıs Cuma günü başlıyor. Festival, Öğretmenler Mahallesi Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği (BÖMÇED) tarafından Burhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediyesi destekleriyle düzenleniyor.
Türkiye’nin dört bir yanından gelen 121 sporcu, 4 gün boyunca Körfez de pedal çevirecek. Nitelikli bir turizm etkinliği amacı ile yola çıkan BÖMÇED 28 Mayıs Perşembe günü festivale katılacak sporcuların gerekli işlemlerinin yapılması ve festival tişört ve şapkalarının teslim edilmesiyle start verecek. 29 Mayıs Ören Cennet Kamp önünden tüm sporcular Burhaniye meydana kadar pedal çevirerek Festivalin açılışını yapacaklar. Daha sonra belirlenen güzergahtaki turlarına başlayacak olan sporcular Körfezin dört bir yanında pedal çevirecekler. Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen basın toplantısında, Festivalin tanıtımın yapan BÖMÇED üyeleri ve sporcular, Burhaniye’de ilki düzenlenen festivale katılımın yoğun olacağını söyledi. Yapılan basın toplantısında BÖMÇED Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Encim gurup adına Festivalin tanıtımını yaparken amaçlarının sivil çevrecilik ruhunu optimum seviyeye çıkaracağını vurguladı. Türkiye’nin birçok yerinde düzenlenen ve özellikle düzenlendiği bölgenin tanıtımına büyük katkıda bulunan Bisiklet Festivalleri Burhaniye’de de bu amaçtan yola çıkarak başlatıldı. Burhaniye’nin sahip olduğu doğal güzelliklerini göstermek, özel lezzetlerini tattırmak ve aynı zamanda Kaz Dağı ve Madra Dağlarının yeşili ve Körfezin mavisinde pedal çevirerek yöremizin kültürel ve doğal çeşitliliğini tanıtırken bu güzelliğin korunması gerektiğini vurgulayan Atilla Encim,” Bunun yanında vatandaşlara bisiklet kullanımını da özendirerek bu sporun yaygınlaşmasını amaçlıyoruz” dedi. Burhaniye Belediyesi, Havran Belediyesi, Ayvalık Belediyesi, Burhaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Seyitoğlu Zeytincilik, Beksan LTD, Saylan Yapı Dekorasyon ve Zeytinoğlu Marketin sponsorluğunda yapılan 1. Burhaniye Bisiklet Festivali için Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç , bisiklet sporuna emek veren sporculara teşekkür ederek Festivalin tüm körfeze hayırlı olmasını diledi.
YORUM EKLE