Burhaniye TARİŞ’te Arsa Alımı Gerçekleşti

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, önceki ay yapılan olağanüstü genel kurulda yetki alan, 76 Nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi yönetimi Altınova Pamuk Birliği’ne ait arsanın alım işlemini tamamladı. Zeytinyağı fabrikası...

Burhaniye TARİŞ’te Arsa Alımı Gerçekleşti
banner230
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, önceki ay yapılan olağanüstü genel kurulda yetki alan, 76 Nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi yönetimi Altınova Pamuk Birliği’ne ait arsanın alım işlemini tamamladı. Zeytinyağı fabrikası yanındaki bulunan 4 bin 523 metre kare arsanın tapusunun alınması Tariş ortakları arasında da sevince neden oldu.
Çırçır fabrikasına ait olan arsa satın alınarak Tariş Kooperatifinin malı oldu. Tariş yönetimi, şu an Melih Pabuccuoğlu Bulvarı üzerinde Tariş Zeytinyağı Fabrikasının ön bölümünde bulunan 4 bin 523. metre karelik araziyi alarak Tariş’in malvarlığı içerisine soktu. Altınova Pamuk Birliği Başkanı Hasan Sezer ve yönetimi ile anlaşma sağlayan Burhaniye Tariş Başkanı Fikret Akova, arsanın Burhaniye Tariş’i için ok önemli olduğunu söyledi. Akova,” Burhaniye Tariş Fabrikasının ön kısmında bulunan ve Altınova Pamuk Birliği’ne ait olan 4 bin 523.metre kare alanı yapılan protokol ile 1 milyon 500 bin liraya Burhaniye Tariş’in malı yaptık. İki kardeş kurumun birlikte kararı ile ihalesiz olarak satışı gerçekleştirdik. Burhaniye Tariş için oldukça önemli olan bu alanın satın alınmasında bizlere desteklerini esirgemeyen Altınova Pamuk Birliği başkanı Hasan Sezer ve yönetim kurulu ile Burhaniye Tariş yönetimine ve ortaklarına teşekkür ederim” dedi.
YORUM EKLE