Burhaniye Ege’nin İncisi Olacak

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kurmaylarıyla birlikte merkezi hükümetin ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarını yerinde incelemek için Burhaniye ilçesine çıkarma yaptı. Genel Sekreter...

Burhaniye Ege’nin İncisi Olacak
banner230
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kurmaylarıyla birlikte merkezi hükümetin ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarını yerinde incelemek için Burhaniye ilçesine çıkarma yaptı. Genel Sekreter Osman Yenidoğan, BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram ve daire başkanlarının da yer aldığı programda Burhaniyelilere yatırım müjdeleri veren Başkan Uğur, Burhaniye’ye daha önce sözünü verdikleri anfi tiyatro projesinin ihale aşamasına geldiğini belirtirken, ilkini geçtiğimiz yıl gerçekleştirdikleri zeytin sineğiyle mücadeleyi bu sene de sürdüreceklerini söyledi. Başkan Uğur, ayrıca Burhaniye’nin rüyası olarak ifade edilen Reşitköy Barajı Projesinin 2015 Yatırım Programında yer alacağını açıklaması, Burhaniyeliler tarafından sevinçle karşılandı.
Ak Parti Burhaniye İlçe Başkanlığı ziyaretiyle Burhaniye programına başlayan Başkan Uğur, burada Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Ak Parti Milletvekili Adayı Mahmut Poyrazlı, Ak Parti Burhaniye İlçe Başkanı Onur Bedir, Ayvalık Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, partililer ve vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılandı. Ak Parti Burhaniye İlçe Başkanlığı’nda parti kurmayları ve vatandaşlara Burhaniye’ye yönelik yeni yatırım müjdeleri veren Başkan Uğur, “Burhaniyeliler; Necdet Uysal’ı başkan seçerek beklentilerinin ne kadar yüksek olduğunu gösterdi. Büyükşehir Belediyesi olarak 18 bin metrekare alana hizmet veriyoruz. İl Özel İdaresinin sorumluluğunu da üzerimize aldık. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak araç parkımızı genişlettik. Mevsim şartları itibariyle kısa sürede kırsal alana yönelik yatırımlar hızlı bir şekilde başlayacak” dedi.
Türkiye’nin 7 Haziran’da genel seçimlere gideceğini ve bazı grupların Ak Parti’nin önünü kesmek için çalışmalar yürüttüğünü kaydeden Başkan Ahmet Edip Uğur, Paralel yapıya ve muhalefet partilerine yüklendi. Başkan Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pensilvanya çetesinin içi saman dolu gazetesi var. Geçenlerde bir makale yayınlandı bu içi saman dolu gazetede. Makalede diyor ki: “Bundan üç ay önce olsaydı CHP’ye oy verecektim, şimdi oyumu HDP’ye vereceğim”. Bunlar Ak Parti iktidar olmasında kim olursa olsun diyorlar. Ama bir taraftan da mağluplar kulübü var. Bu muhalefet yenilen pehlivan misali güreşe doymuyor. Ak Parti girdiği tüm seçimleri kazandı bu seçimde de birinci olacak”
Yatırımlarla birlikte Burhaniye’nin “Ege’nin İncisi” haline geleceğini ifade eden Başkan Uğur, “Burhaniye’nin otobüslerini yenileyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak Burhaniye’ye anfi tiyatro yapacağımızın sözünü vermiştik. Anfi tiyatronun projesini hazırladık ve en kısa zamanda ihaleye çıkacağız. Biz hizmet yaparken hiç kötü düşünmedik, enkaz edebiyatı yapmadık. Bizim ustamız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizde ustamızın izinden giderek Burhaniye’yi Ege’nin incisi yapacağız” dedi. Başkan Uğur, Ak Parti Burhaniye İlçe Başkanlığı ziyareti sonrasında, 15 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Burhaniye Hükümet Konağı’nı inceledi.
YORUM EKLE