Bigadiçli Kadınlardan Örnek Davranış

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde, bir araya gelen kadınlar, ürettikleri erişte, yufka ve gözleme gibi yiyecekleri satarak, ilçede yardıma muhtaç vatandaşlara yardımcı oluyorlar. İlçenin, Fethibey mahallesinde bir araya gelen 20 kadın, öğrenci,...

Bigadiçli Kadınlardan Örnek Davranış
banner230
Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde, bir araya gelen kadınlar, ürettikleri erişte, yufka ve gözleme gibi yiyecekleri satarak, ilçede yardıma muhtaç vatandaşlara yardımcı oluyorlar. İlçenin, Fethibey mahallesinde bir araya gelen 20 kadın, öğrenci, dul, yetim ve asker ailelerine yardımcı olurken büyük takdir topladı.
Fethibey mahallesindeki kadınlar her hafta yardım için bir araya geliyorlar. Yardımlaşmanın en güzel örneğini sergileyen Bigadiçli Kadınlar,” Haftada bir gün bir araya gelerek çay ve boş laf ederek zaman geçireceğimize faydalı işler yapalım kararı aldık. Ne yapacağımızı planladık. Günümüze katılmayan kişilere de anlattık. Bir çok kişi bizim bu çalışmamıza ekonomik katkı sağladı..Herkes evinden,un, yağ, tuz, yumurta getiriyor. Hep birlik de, erişte makarna yufka gözleme ve mantı hazırlıyoruz. Bu ürünleri alıcılara tüketicilere satıyoruz. Elde etiğimiz parayı da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Günümüze katılan herkes isteyerek seve seve yardım ediyor. Her şeyi imece usulü ile yapıyoruz. Her hafta ayrı bir evde toplanıyoruz ve kendimizi çok mutlu hissediyoruz. Böylece toplantı günümüzü böyle değerlendiriyoruz” diye konuştular.
YORUM EKLE