Başkan Demirci’den Balıkesir’e Övgü

Manisa’nın Demirci ilçesinin Belediye Başkanı Selami Selçuk, Sındırgı-Manisa Demirci arasındaki yol yapım çalışmalarını izledi. Başkan Demirci, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni takdir etti.Manisa’nın Demirci ilçesinin Belediye...

BALIKESİR 30.07.2015, 15:54
Başkan Demirci’den Balıkesir’e Övgü
banner230
Manisa’nın Demirci ilçesinin Belediye Başkanı Selami Selçuk, Sındırgı-Manisa Demirci arasındaki yol yapım çalışmalarını izledi. Başkan Demirci, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni takdir etti.
Manisa’nın Demirci ilçesinin Belediye Başkanı Selami Selçuk ve Belediye meclis üyeleri Sındırgı’ya bağlı Yaylabayır Mahallesinde Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve Belediye meclis üyeleriyle buluştu. Başkanlar yapımı devam eden Sındırgı- Yaylabayır grup yolunda incelemelerde bulundular.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Sındırgı’nın kırsal mahallelerindeki yol sorununun çözülmesi için 2015 yılında 151 kilometre asfalt çalışması yapacağını ifade eden Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş; “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 2015 yılında toplam Balıkesir sathında 900 kilometrelik kırsal mahallelere ulaşım için bir yol ağıyla ilgili asfalt ihalesi yaptı. Alt yapısındaki bazı virajları kaldırma var bunun içerisinde hem de satı kaplama bir yol çalışması var. Bu ihale kapsamında Sındırgı’ya toplam 136 kilometre artı 15 kilometre olmak üzere toplam kilometre 2015 yılı programında yol ağımız var. Bunlardan bir tanesi de Sındırgı’da en çok kullanılan ilçe bağlantısı olarak ta gördüğümüz Demirci yol bağlantısı. Daha önce dönemde Özel İdare imkânlarıyla 11 kilometresi yapılmıştı. Bu yolla ilgili birde 7 kilometrede bu yıl asfaltlama çalışması yaptık. B. Dağdere ile Işıklar yol ayrımı arasında ve şuanda da bulunduğumuz yerde eski Yaylabayır Beldemiz şimdi ki mahallemiz ve Manisa İl sınırına kadar olan bölgede bir yol çalışmamızın alt yapı çalışmaları yapıldı. Bununla ilgili toplam 30 santimetreye yakın alt temel malzemesi çekiliyor. Yolun tamamen genişliği sağlandı. Neticede de 8 ile bazı yerlerde 10 metreye kadar çıkan asfalt çalışması yapılacak. Ve bu çalışmaya yüksek kesimlerden başladık. Asfalt çalışması iyi yapılsın diye. Yaylabayır bizim yüksek bölgelerden bir tanesi. Yaylabayır ve B. Dağdere arasında ve Manisa - Balıkesir İl sınırının kesiştiği noktada müteahhidimiz hemen hemen işi bitirme noktasında. Kış şartları veya asfalt atım şartları kötü olmadan buranın satı kaplamasını bu yıl yapacağız. Bu yolun 900 kilometresinin 150 kilometresi Sındırgı’da olması bizi ayrıca sevindiriyor. Sındırgı’nın Kırsal mahallelerle ilgili en büyük problemlerinden birisi yol. 500 kilometreye yakın kırsal bağlantı yolumuz var. Bu yolların bu yıl 150 kilometresini asfalt yaparak vatandaşımızın büyük sorunu halletmiş olacağız. İnşallah en yakın zamanda Manisa Büyükşehir Belediyesi de çalışmalarına başlar ve bu çalışmalarla beraber yolun tamamı bitmiş olur. Netice itibari ile Demirci - Sındırgı birbirine bağlanmış olur. Ticari ve Kültürel zenginliğimizi taçlandırmış oluruz” dedi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesinin birlik ve beraberlik içinde çalışmasını gıpta ettiğini ifade eden Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ise, “Değerli başkanım bu problemi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanına ilettik o da anlayışla karşıladı dediğinde inanın gıpta ettim. İyi bir ilişki iyi bir diyalog hizmet etmek isteyen büyükşehir belediyesi. Biz maalesef bu anlayışla tanışmadık. Bu yolun ‘şeref’ sözü olduğunu söylüyorlardı. İhalesini yaptıklarını kısa süre içerisinde tamamlayacaklarını söylüyorlardı. Farklı siyasi partilerden olmamıza rağmen ben kendilerine bu yolu yapın herkesin huzurunda teşekkür edeyim dedim. Bu konuda kompleksimiz yoktu ama bu anlayışı maalesef Demirci’de göremedik. Bu yol hem Demirci hemde Sındırgı için önemli bir yol. Bizi Marmara Bölgesine, Sındırgı’yı İç Ege Bölgesine açıyor. Daha kısa süre içerisinde ulaşımını sağlıyor. Hem ticari hemde Kültürel manada katkıları olacak bir yol. Biz ümidimizi kaybetmek istemiyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyesi de bu anlayışa sahip olacak ve bu yolun Manisa il sınırları içerisinde kalan düzenlemeleri yapıp kısa süre içerisinde hizmete açılır. Buna inanıyorum burada yine Balıkesir Büyükşehir Belediyesine gıpta ettiğimi bir kez daha söylemek istiyorum hatta kıskandığımı söylemek istiyorum” dedi.
Demirci Belediye Başkanı Selçuk Yaylabayır sakinlerine hizmet etmeyi bir belediye başkanınız var sahip çıkın tavsiyelerinde bulundu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:14
Güneş 07:42
Öğle 12:39
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@