banner271

Bandırma, Atık Kumbaralarıyla Donatılıyor

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde ‘Temiz Çevre Temiz Toplum’ sloganıyla, belediye tarafından başlatılan ambalaj atıklarının geri kazanımını sağlamak ve ülke ekonomisine katkı bulunmak amacıyla hazırlanan atık kumbaraları, ilçenin...

Bandırma, Atık Kumbaralarıyla Donatılıyor
banner230
Balıkesir’in Bandırma ilçesinde ‘Temiz Çevre Temiz Toplum’ sloganıyla, belediye tarafından başlatılan ambalaj atıklarının geri kazanımını sağlamak ve ülke ekonomisine katkı bulunmak amacıyla hazırlanan atık kumbaraları, ilçenin çeşitli yerlerine konulmaya başladı.
‘Ambalaj Atıkları Yönetim Planı’ çerçevesinde daha düzenli bir sistemle geri kazanım faaliyetlerine destek olan proje kapsamında, Belediye Başkan Vekili Erhan Elmastaş ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Teknik Ekibi, atık kumbaralarını önce, Adnan Menderes Meydanı çevresine, daha sonra Cumhuriyet Meydanı Nikah Salonu önüne yerleştirildi. Bandırma Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerine konulmaya başladığı atık kumbaralarına, halkın kağıt atık, cam, metal ve pet şişe gibi maddeleri atmalarını istedi.
Kağıt atık, cam, metal ve pet şişe gibi maddeler, ekonomik olarak geri dönüştürülebiliyor ve ülke ekonomisine katkı sağlanıyor.
YORUM EKLE