Ayvalık, 23 Nisan Bayramını Bayram Havasında Kutlamaya Hazırlanıyorlar

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı çocukların tam bir bayram havasında kutlayabilmeleri için düğmeye bastı.Son zamanlarda hazırlayıp, hayata geçirdikleri sosyal projelerle dikkatleri üzerinde...

Ayvalık, 23 Nisan Bayramını Bayram Havasında Kutlamaya Hazırlanıyorlar
banner230
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı çocukların tam bir bayram havasında kutlayabilmeleri için düğmeye bastı.
Son zamanlarda hazırlayıp, hayata geçirdikleri sosyal projelerle dikkatleri üzerinde toplayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Ayvalık’taki çocukların bayramı bayram tadında kutlayabilmesi için hazırlıklara başladı.
Bu kapsamda; son iki yıldır okul bahçesinde düzenledikleri etkinlikte okul bahçesine kurdukları şişme oyun parkında çocuklara gönüllerince eğlenebilme olanağı sağlayan okul yönetimi, bu yıl bu organizasyonu bir kez daha tekrarlama kararı aldı.
Geleneksel hale gelen 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin 22-23 Nisan tarihlerinde gerçekleşeceği öğrenilirken, 22 Nisan sabahı başlayacak etkinliklerin, öğrenci gruplarının gösterileriyle renklendirileceği bildirildi.
Etkinliklerde, çeşitli sürprizlerin de yer alacağı şişme oyun parkının öğrencilerin ve Ayvalık halkının hizmetine sunulacağı belirtildi.
22 Nisan akşamında çeşitli müzik gruplarının ve okul öğretmenlerinin hazırladığı müzik gösterisi ile izleyenlerin coşturulması hedeflenirken, etkinliğin ikinci gününün de; çeşitli oyun ve eğlencelerle devam edeceği açıklandı.
Yüz boyama, palyaço gösterileri gibi etkinliklerle, küçük çocukların da düşünüldüğü şenlikte yetişkinlere yönelik oyun parklarının da olması birçok kişinin çocukluğuna dönmesine vesile olabileceği savunuldu.
Geleneksel ve yöresel yiyeceklerle tarihsel dokunmaların da olacağı etkinliğe katılanların birçok farklı eğlenceyle zaman geçirmesi amaçlanırken, tüm Ayvalık halkının davetli olduğu organizasyon 22-23 Nisan tarihlerinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bahçesinde gerçekleşecek.
Bu yıl üçüncü kez gerçekleşecek etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Birler, muhabirimize yaptığı açıklamada, okulun ilçenin en yeni ve kapsamlı okulu olduğunu hatırlatarak, “Yeni okul olması birçok eksiği de beraberinde getiriyordu ama biz bu eksiklere sığınmadık. Eğitimde mazeret olmaz. İki yıldır yaptığımız bu etkinlikten elde ettiğimiz gelirle okulumuzda birçok eksiğimizi tamamladık. Kısa zamanda idareci, öğretmen ve okul aile birliği üyesi arkadaşlarımızla bu projeyi sosyal sorumluluk projesi haline dönüştürmeye karar verdik. Bu yıl hayırsever esnaf ve vatandaşlarımızın da desteğiyle daha geniş kapsamlı bir etkinlik yapacağız” dedi.
Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Mustafa Kurtuluş ise “Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz etkinliğimiz, bazı konularda kolaylık sağlasa da daha iyisini yapmak konusunda üzerimize daha büyük bir sorumluluk ve yükün bindiğinin farkındayız. Bizler Mehmet Akif Ersoy Ortaokul Ailesi olarak buradan elde edilecek gelirle daha çağdaş bir eğitim-öğretim ortamı oluşturmayı, öğrencilerimize yaşayarak, eğlenerek öğrenecekleri müreffeh sınıflar sunmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Okulların artık cıvıl cıvıl ve rengarenk olduğunu kaydeden Kurtuluş, “Bizler de enerjimizi bu renklerden, bu çocuklardan alıyoruz. Bu etkinliğin hazırlanmasında ve hayata geçirilmesinde emeği geçen ve geçecek olan tüm Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Ailesine ve bizlerden yardımlarını esirgemeyen velilerimize teşekkür ederken, 7’den 77’ye tüm Ayvalık halkını çocukluklarını doya doya yaşayıp, bayramı bayram coşkusuyla yaşayabilmeleri için tüm çocuklarımızı ve halkımızı 22-23 Nisan tarihlerinde okulumuza bekliyoruz.” diye konuştu.
YORUM EKLE