Bitlis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerinin Çalışmaları

Bitlis Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, kentin genelinde sürdürdüğü asfalt, yol yapım ve kaldırım yenileme çalışmaları sürüyor.Yaz aylarıyla birlikte kentte seferberlik ilan eden Bitlis Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri,...

BİTLİS 30.07.2015, 16:05
Bitlis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerinin Çalışmaları
banner230
Bitlis Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, kentin genelinde sürdürdüğü asfalt, yol yapım ve kaldırım yenileme çalışmaları sürüyor.
Yaz aylarıyla birlikte kentte seferberlik ilan eden Bitlis Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bitlis Belediyesi’nin kentin genelinde sürdürdüğü çalışmalar yaz aylarıyla birlikte katlanarak devam ediyor. Yol yapım ve ihtiyaç duyulan bölgelerde açılan yeni yollarla yaya ve araç trafik akışını rahatlatan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sıcak asfalttan kaldırıma, kilitli parke taşı döşemeden bordür kaplamaya kadar her alanda çalışmalar yapıyor. Planlamada öncelik verilen bölgelerde çok sayıda ekiple eş zamanlı olarak gerçekleştirilen çalışmalar, kentte hem yaya hem de trafik akışını rahatlatıyor. Birçok mahallede cadde ve sokaklarda bozulan yolların onarım çalışmaları devam ederken, diğer ekipler tarafından da yol yapım, asfalt yama, kilitli parke taşı döşeme çalışmaları sürdürülüyor. Hüsrevpaş, Beşminare, İnönü ve Gazibey mahalleleri gibi kentin bir ucundan öteki ucuna birçok cadde ve sokakta Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürüyor. Kent genelinde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren Fen İşleri Müdürü Sertaç Buhan, ekiplerin eşzamanlı olarak kentin geneline yayıldığını belirterek, kent merkezi ve mahallelerde çalışmaların aralıksın devam ettiğini söyledi. Buhan, “Hüsrevpaşa Mahallesi anayolda ve Beşminare Mahallesi 160 Evler mevkisindeki ara sokaklarda asfalt serim çalışmalarımız sürüyor. Kent genelinde iki ayda 550 tona aşkın sıcak asfalt serimi gerçekleştirdik. Sıcak asfalt serim çalışmalarımız halen iki ayrı ekip tarafından sürüyor. Yine Atatürk ve Gazibey mahallelerimizde kilit parke taşı döşeme, yol yapım, kanal temizleme ve kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Kent merkezinde ve mahallelerimizde şu ana kadar toplamda 21 bin metrekare kilit parke taşı döşendi. Diğer mahallelerimizde de aynı tempoda kaldırım ve yol yapım çalışmalarımız devam ediyor. Aynı şekilde sıcak asfalt serim faaliyetlerimiz önümüzdeki günlerde artarak devam edecek. Şu anda kent genelinde yayılmış olan çalışmalarımız öngördüğümüz planlamaya uygun şekilde devam ediyor” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:14
Güneş 07:42
Öğle 12:39
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@