Başkan Necati Gürsoy İmamlarla Bir Araya Geldi

Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi tarafından ’Kutlu Doğum Haftası’ dolayısıyla imamlar için yemek programı düzenlendi.Adilcevaz Belediyesi Proje Koordinasyon ve Ulaştırma Merkezi’nde düzenlenen yemek programında Başkan Gürsoy, konuklarıyla...

BİTLİS 14.04.2015, 16:23
Başkan Necati Gürsoy İmamlarla Bir Araya Geldi
banner230
Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi tarafından ’Kutlu Doğum Haftası’ dolayısıyla imamlar için yemek programı düzenlendi.
Adilcevaz Belediyesi Proje Koordinasyon ve Ulaştırma Merkezi’nde düzenlenen yemek programında Başkan Gürsoy, konuklarıyla yakından ilgilendi. Düzenlenen programa ilçe merkezi ve köylerde görev yapan çok sayıda imam katıldı. Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilçe merkezi ve köylerde görev yapan imamlara yemek verdiklerini belirterek, düzenlenen yemek programı ile imamlar arasındaki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Gürsoy, camilerin bir ibadet yeri olmanın yanı sıra toplumumuzu birleştirici özelliği ile maneviyatı güçlendiren güzide mekanlar olduğunu belirterek, "Camilerimiz ve imamlarımız toplumumuz için önemli değerlerimizdir. Camilerimiz, Allah’a ibadetlerin topluca yapıldığı, kardeşlik duygularının, sevgi ve saygının güçlendiği kutsal yerlerdir. Bundan dolayıdır ki cami ve din görevlileri ayrılmaz bir bütündür. Adilcevaz Belediyesi olarak ilçemizdeki camilerin imamlarıyla sürekli irtibat halindeyiz. Toplumumuzun hizmet aldığı camilerimize önem veriyor ve imkanlarımız ölçüsünde katkı sunuyoruz. İmamlarımız camilerinde ne tür eksiklikler varsa, yapılması gereken tadilatlar varsa, bunları bir liste halinde bizlere getirsinler ve bizlerde imkanlarımız ölçüsünde kendilerine gereken desteği vermeye çalışacağız" dedi.
İmamlar adına konuşma yapan İsmet Arslan ise, belediye başkanının düzenlemiş olduğu program dolayısıyla duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:42
İkindi 15:08
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@