Asyader Adilcevaz’da Kermes Düzenledi

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde faaliyet gösteren Adilcevaz Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği (ASYADER), tarafından yardım kermesi düzenledi.Kermesin açılışına Adilcevaz Belediye Başkan yardımcısı İzzet Ekem, belediye...

Asyader Adilcevaz’da Kermes Düzenledi
banner230
Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde faaliyet gösteren Adilcevaz Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği (ASYADER), tarafından yardım kermesi düzenledi.
Kermesin açılışına Adilcevaz Belediye Başkan yardımcısı İzzet Ekem, belediye meclis üyeleri Cemil Günay, Necmettin Boz, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kermes açılışını yapan Adilcevaz Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Ekem, derneklerin milli, dini ve manevi duyguların artmasına vesile olduğunu ifade ederek, ASYADER tarafından düzenlenen kermesin hayırlara vesile olmasını temenni ettiklerini söyledi.
Dernek Başkanı Bedrettin Aydın ise, kermesten elde edilecek gelirin dernek faaliyetlerinde kullanılacağını belirterek, ’’Halkımızın bilinçli olarak bu tür etkinliklerimize büyük teveccüh göstererek, bizleri yalnız bırakmaması dernek olarak bizleri son derece mutlu ediyor. Bir hafta boyunca sürecek olan kermesimizde yöresel yemekler, gıda, giyim ve birçok konuda halkımıza hizmet etmekteyiz. Bu tür etkinliklerden elde edilen gelirleri derneğimizin faaliyetlerinde kullanacağız. ASYADER’e gönülden ve madden destek veren tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz" dedi.
Eski emniyet müdürlüğünün bulunduğu alanda düzenlenen kermes programı 15 Mayıs 2015 tarihine kadar devam edecek.
YORUM EKLE