Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Bingöl’de, ‘çocuk Koruma Kanunu’ Kapsamında ‘çocuk Koruma Hizmetlerinde Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ Yapıldı.(yılmaz Atar Bingöl İha)

Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
banner230
Bingöl’de, Çocuk Koruma Kanunu kapsamında çocuk koruma hizmetlerinde koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı.
5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu’n 5/1 maddesindeki koruyucu ve destekleyici tedbirlerin uygulanması hususunda, Vali Yardımcısı Muharrem Eligül başkanlığında Bingöl Valiliği toplantı salonunda yapılan toplantıya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Buraşkıray, Çocuk Şube Müdürü Hasan Özer, İl Jandarma Komutanlığı temsilcisi Yıldıray Ateş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Suna, İl Sağlık Müdürü Abdullah Demir, İş-Kur İl Müdürü Müdürü M. Fesih Güler, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Temsilcisi Enver Bazencir, İl Denetimli Serbestlik temsilcisi Zülküf Elçi, İl Baro Başkanlığı temsilcisi Yılmaz Demir ve İl Koordinasyon Sekreteryası görevi ile Nurullah Çağlayan katıldı.
Tedbir kararı uygulanan çocukların durumlarının görüşüldüğü toplantıda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından uygulanan süreçler, kullanılan yöntem ve araçlar değerlendirildi. 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu çerçevesinde karşılaşılan sorunlar görüşüldü.
Toplantıda kurul üyelerinin görüş ve önerileri üzerinde bilgi alışverişinde bulunuldu.
YORUM EKLE