Bingöl’de Hayır Standı Kuruldu

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Dörtyol’da Ulu Cami önünde açtığı hayır standı ile İHH aracılığıyla yardımda bulunmak isteyenlerin bağışları kabul ediliyor.Bu yıl ‘Kardeşçe paylaşalım...

BİNGÖL 08.07.2015, 15:33
Bingöl’de Hayır Standı Kuruldu
banner230
Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Dörtyol’da Ulu Cami önünde açtığı hayır standı ile İHH aracılığıyla yardımda bulunmak isteyenlerin bağışları kabul ediliyor.
Bu yıl ‘Kardeşçe paylaşalım vakit Ramazan’ sloganı ile çalışmalarını yürüten İHH, bağışçıların zekat, sadaka, fitre ve bağışlarını, savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden birebir elden ulaştıracak.
Bingöl İHH Ramazan ayı nedeniyle Dörtyol’da Ulu Cami önünde tanıtım standı açtı. ’Kardeşçe paylaşalım, vakit Ramazan’ sloganıyla Ramazan Bayramı’na kadar hizmet verecek olan stantta Ramazan ayı hakkında bilinmeyenler ve Bingöl İHH’nın çalışmalarının tanıtımı yapılıyor. Ayrıca, İHH aracılığıyla yardımda bulunmak isteyenlerin bağışları kabul ediliyor. İHH yardım standında zekat, fitre, fidye, adak akika, yetim giydirme ve iftar verme gibi yardımlara da aracılık ediliyor.
Standın temel amacının insanları Ramazan ayı ve İHH İnsani Yardım Vakfı hakkında bilgilendirmek olduğunu ifade eden Bingöl İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Muhittin Gili, "Biz İHH olarak dünyada 96 ülkede ve Türkiye’de ise 79 il ve ilçede çalışmalar yapmaktayız. İhtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere gıda, kıyafet, yakacak ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını temin etmeye çalışıyoruz. Bunun haricinde yurt dışında da çeşitli faaliyetler yürütüyoruz. Amacımız öncelikle Müslümanlar ve farklı ülkelerdeki gayrimüslim ihtiyaç sahiplerine gücümüz yettiğince yardım yaparak ihtiyaçlarını karşılamak. Ayrıca bu standa Ramazan ayı hakkında bilinmeyenler veya yanlış bilinenler ile Peygamberimizi ve Rabbimizi tanıtacak eğitimler veriyoruz. Standa hayırsever vatandaşlarımızın zekat, fitre, fidye, adak akika, yetim giydirme ve iftar verme gibi yardımlarını da kabul ediyoruz. Bu yıl ‘Kardeşçe paylaşalım, vakit ramazan’ sloganıyla yola çıktığımız standımızda binlerce kardeşimizle birlikte Ramazanın havasını teneffüs etmek istiyoruz. Biz yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize el uzatmak, onlara destek vermek ve de onlarla birlikte bu Ramazanı daha da güzel geçirmek gayret gösteriyoruz. Bizler hayırsever ve duyarlı vatandaşlarımızın bu konuda destek göstereceğini umuyoruz. İnşallah geçen yıllara oranla daha çok insanımıza ve kardeşimize ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
İHH hakkında önemli bilgilerde veren Gili, Bingöl İHH’nın İHH ile olan bağını da şu şekilde açıkladı:
"İHH İnsani Yardım Vakfı ile Bingöl İHH İnsani Yardım Derneği partner kuruluşlar. Bizler hizmet noktasında yerelde daha hızlı hareket etmek için dernekleştik. Bingöl daha önce temsilcilikti. Bingöl İHH, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın amaç, vizyon ve misyonunu taşımaktadır. Her yönü ile birlikte çalışıyoruz, bir farkımız yok. Tüzüğümüzde de İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağlı olduğumuzu ve ayrıca İHH ile yaptığımız protokolle de vakıfla ortak hareket edeceğimizi belirttik."
Yorumlar (0)
banner287
banner269
11°
açık
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:21
Güneş 06:43
Öğle 12:32
İkindi 15:40
Akşam 18:12
Yatsı 19:28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@