Turizm Haftası Etkinlikleri Kapsamında Kültür Turu Yapıldı

Bilecik Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” etkinlikleri devam ediyor.Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Bilecik Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından...

Turizm Haftası Etkinlikleri Kapsamında Kültür Turu Yapıldı
banner230
Bilecik Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” etkinlikleri devam ediyor.
Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Bilecik Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından organize edilen, Urfa Sıra Gecesi sunumu yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı bağlı Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği Korosunun sanatçılarına Bilecik gezisi yaptırıldı. Şeyh Edebali türbesinden başlayan gezi, Dursun Fakıh Türbesi, Ertuğrul Gazi Türbesi, müzeler, Çelebi Mehmet Cami, Hamidiye İdadisi ve Kuyulu Mescit ziyareti ile gezi tamamlandı. Bilecik Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklama, hafta münasebetiyle ilgili Bilecik il ve ilçeleri kapsayan ayrıca 1 günlük Kültür Turu düzenledikleri belirtildi. Açıklamada, “Bu tur sırasıyla, Bilecik Müzesi, Şeyh Edebali Türbesi, Dursun Fakıh Türbesi, Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi ve Etnografya Müzesi, Kaymakam Çeşmesi, Kuyulu Mescit, Bozüyük Metristepe ve İnönü Şehitliği gezildi. Kültür varlıkları ile zengin olan Bilecik şehrimizin tarihi ve kültür değerlerimizi yansıtan mekanları da gezilere Kültür Turu sona erdi” denildi.
YORUM EKLE