Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Su Uyarısı

Bilecik-sokak Hayvanları İçin Bir Kap Su Uyarısı

BİLECİK 30.07.2015, 16:44
Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Su Uyarısı
banner230
Bilecik Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Sühendan Senger, sıcak yaz aylarında sokak hayvanlarının su ve beslenme ihtiyaçlarını gidermek amacıyla sokak hayvanları için ‘Bir kap su’’ koyun uyarısı yaptı.
Sıcak yaz aylarının gelmesiyle sokak hayvanlarına yönelik uyarı yapan Senger, ’Bir kap su,’ sloganıyla vatandaşları duyarlı olmaya davet etti. Senger, bizler gibi can taşıyan ve bizler gibi bu dünyada yaşama hakkına sahip olan sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek, "Bir kap su, bir kap mama hayat kurtarır. Hava sıcaklıklarının artması nedeniyle sokak hayvanlarına karşı vatandaşların daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Herkes kapısının önüne bir kap su koyarsa, can dostlarımız bu sıcak havalarda susuz kalmaktan kurtulurlar. Daha önce alışık olmadığımız derecede yüksek sıcaklarda insanlar bile kaçacak delik ararken hayvanların durumunu düşünmek zorundayız. Sıvı almadan bu sıcak günleri atlatmamız imkansız. Sokak hayvanları susuzluktan ölmesin, bunun için tüm Bilecikli vatandaşlarımızın ‘Bir kap su, bir dolu hayat’ sloganı ile uyarılarına kulak vermeye çağırıyorum. Sokak hayvanları da unutmamalı, onların yaşam haklarını korumamız gerekiyor" dedi.
Ayrıca, sokak hayvanlarını korumak ve onların yemek ve su ihtiyaçlarını karşılamak için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini belirten Senger, sıcak yaz günlerinde sahipsiz sokak hayvanları için herkese evinin kapısının önüne bir kap su veya bir kap yemek koyması için çağrıda bulundu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 13 Kasım 2019
İmsak 05:50
Güneş 07:14
Öğle 12:30
İkindi 15:13
Akşam 17:37
Yatsı 18:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@