Osmaneli İstasyon Avcılar Kulübü 6. Avcılık Ve Atıcılık Müsabakası Düzenledi

Osmaneli İstasyon Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından bu yıl 6. Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları düzenlendi.Türkiye’nin çeşitli yerlerinden birçok avcı ve atıcı kulübünden yaklaşık 2 bin 500 kişinin katıldığı...

Osmaneli İstasyon Avcılar Kulübü 6. Avcılık Ve Atıcılık Müsabakası Düzenledi
banner230
Osmaneli İstasyon Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından bu yıl 6. Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları düzenlendi.
Türkiye’nin çeşitli yerlerinden birçok avcı ve atıcı kulübünden yaklaşık 2 bin 500 kişinin katıldığı müsabakalarda bin 850 sporcu birbirleriyle kıyasıya yarıştılar. Bu yıl müsabakalarda 55 metre Serbest Atış kategorisi, 35 metre Klasik Pet Şişe Atışı ve Trap atışları olmak üzere toplam 3 kategoride sporcular birbirleriyle yarıştılar. Yarışmalarda alınan sağlık ve emniyet tedbirleri sporcuların ve izleyenlerin takdirini kazandı. Genç yaşlı herkesin ilgisini çeken organizasyonda, poligonlara çıkan amatör ve profesyonel birçok yarışmacı, sporseverler tarafından büyük bir ilgi ve heyecanla izledi.
Osmaneli İstasyon Avcılar Kulübü Başkanı Eyüp Sever, yaptığı açıklamada, ateşli silahların düğünlerde, eğlence yerlerinde, maç sevinçlerinde kullanılmasını kesinlikle doğru bulmadığını dile getirdi. Sever, "Bu tarz organizasyonlarla, atışa meraklı amatör olmaya aday dostlarımıza bu sporu sevdirmek, ata sporumuz olan atıcılığın geliştirilmesini sağlamak, ilçemizin tanıtımını, gelişmesini ve reklamını yapmak, avcılık ve atıcılıkla uğraşan tüm doğa sever sporcuların kendi aralarında tanışıp kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak ve aynı zamanda kötü uğraş ve alışkanlık edinen genç kardeşlerimizi atıcılığa özendirmek gibi amaçlarla düzenlemekteyiz. Festivalimize Bilecik, Bursa, Kütahya, Bartın, İzmir, Zonguldak, Sakarya, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Manisa, Afyon gibi illerden birçok sporcu katılmıştır. Etkinliğimize katılarak bizleri maddi ve manevi destekleri ile güçlendiren sponsorumuz tanınmış silah fabrikalarından olan Ata Arms ve tüm dostlarımıza şahsım ve kulüp adına şükranlarımı sunuyor, müsabakalarda dereceye giren tüm sporsever dostlarımızı yürekten kutluyorum” dedi.
Dereceye giren sporculara kupa, madalya ve hediyeleri, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı ve Osmaneli Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Kaba tarafından takdim edildi. Program sonunda katılımcılara pilav ve ayran ikram edildi.
YORUM EKLE