Kariyer Günlerinde Osmaneli’nin Yöresel Ürünler Standı Büyük İlgi Gördü

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin II. Kariyer Günleri etkinliği kapsamında il ve ilçelerin tüm yöresel ve geleneksel ürünlerinin sergilenmesi için ayrılan stantta Osmaneli ilçesine özgü tüm ürünler de tanıtıldı.Osmaneli Belediyesi...

Kariyer Günlerinde Osmaneli’nin Yöresel Ürünler Standı Büyük İlgi Gördü
banner230
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin II. Kariyer Günleri etkinliği kapsamında il ve ilçelerin tüm yöresel ve geleneksel ürünlerinin sergilenmesi için ayrılan stantta Osmaneli ilçesine özgü tüm ürünler de tanıtıldı.
Osmaneli Belediyesi ve Osmaneli Ziraat Odası tarafından hazırlamış olan stant, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, öğretim üyeleri ve bürokratlardan büyük ilgi gördü. İklimi itibariyle narenciye dışında her tür sebze ve meyvenin yetiştiği Osmaneli ilçesine ait birçok ürünü tanıtıldı. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesine konu olan meşhur ayvası ve ayva lokumu, salçalık domates ve kırmızı biberlerden yapılan yöresel ev salçası, leziz zeytin ve zeytinyağı yine ev yapımı tarhanası ve eriştesi ziyaretçilerin yoğun ilgisine mazhar oldu.
YORUM EKLE