’’Çanakkale Geçilmez Destanı 3 Boyutlu Belgeseli’’ 10 Bin Öğrenci Tarafından İzlendi

Bilecik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında hazırlanan ’’Çanakkale Geçilmez Destanı 3 Boyutlu Belgeseli’’, Bilecik ve ilçelerdeki ortaokul düzeyinde yaklaşık 10 bin öğrenci tarafından...

’’Çanakkale Geçilmez Destanı 3 Boyutlu Belgeseli’’ 10 Bin Öğrenci Tarafından İzlendi
banner230
Bilecik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında hazırlanan ’’Çanakkale Geçilmez Destanı 3 Boyutlu Belgeseli’’, Bilecik ve ilçelerdeki ortaokul düzeyinde yaklaşık 10 bin öğrenci tarafından izlendi.
Eğitimci Yazar Muzaffer Tekelioğlu’nun, ’’Elleri Kınalı Anaların Kınalı Kuzularından Mektuplar’’ adlı kitabından esinlenerek hazırlanan belgesel filminde Çanakkale Deniz Zaferi hakkında öğrencilere belgesel film tarzında bilgiler sunuldu. Projede ele alınan kitabın yazarı Muzaffer Tekelioğlu, proje hakkında yaptığı açıklamada, proje sayesinde eğitim ve tarihi bilinci oluşturma anlamında güzel bir faaliyet gerçekleştirmiş olmanın mutluluğu ve hazzını yaşadıklarını belirtti. Bilecik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde güzel ve anlamlı bir proje gerçekleştirildiğini hatırlatan Tekelioğlu, eserin çoğaltılmasında ve öğrencilere ulaştırılmasında katkıları olan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür etti. Kendisinin şu ana kadar birçok eser yazdığını ve bunun Bilecik Belediyesi eliyle insanlara ulaştığını belirten Tekelioğlu şunları söyledi:
’’Daha önceki açıklamalarımda da belirttiğim şekliyle, yazılan kitap ve derlenen eserler, insanlarla buluştuğu sürece değerli olur. Bilecik Belediyesi, bu amacın gerçekleştirilmesinde büyük katkılar sundu. İlimiz ve ilçelerimizdeki onlarca okulda yaklaşık on binleri bulan öğrenci ile buluştu. Büyük bir gayret ve hassasiyetle hazırlanan bu çalışma öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılaştı. Bildiğiniz üzere, bu çalışmayı, ’’Elleri Kınalı Anaların Kınalı Kuzularından Mektuplar“ kitabından esinlenerek, “Çanakkale Ruhu İçin 3 Boyutlu Belgesel” projesine dönüştürdük. Her zaman belirttiğimiz gibi Çanakkale bir dönüş noktasıdır. Benim şu ana kadar bu anlamda birçok eserim ve çalışmam oldu. O yazılanları, derlenenleri yazmak veya bir belgesel haline getirmek kafi değil, önemli olan onların siz değerli öğrencilerimize, katılımcılara, halkımıza ulaştırılmasında katkı sahibi olanlar benim için çok önemlidir. Ben bu hususta Sayın Belediye Başkanımız daha önceki çalışmalarımızda destek verdiği gibi bu projede de yardımcı oldu ve öğrencilerimizle buluşturdu. Bu projede öğrencilerimiz kitaplardan elde ettiği bilgiyi bir nevi uygulamada da görmüş oldu. Şüphesiz bu daha bilgilendirici ve akıldı kalıcı olacak. Gerçekten de eğitim ve tarihimizi öğrenmede güzel bir çalışma oldu.’’ Ben bu projede yer almış biri olarak, Sayın Belediye Başkanımız Selim Yağcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Altınkaynak başta olmak üzere, Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İlişkiler Müdürlüğü ile Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yetkilileri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum."
YORUM EKLE