Bozüyük Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’nda Hafızlık Eğitimi

Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’nda, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 5.’inci ve 6.’ıncı sınıf düzeyinde açılan Hafızlığa Hazırlık sınıfı öğrencileri eğitimlerini sürdürüyor.25...

Bozüyük Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’nda Hafızlık Eğitimi
banner230
Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’nda, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 5.’inci ve 6.’ıncı sınıf düzeyinde açılan Hafızlığa Hazırlık sınıfı öğrencileri eğitimlerini sürdürüyor.
25 öğrencinin eğitim gördüğü sınıfta öğrenciler Kur’an-ı Kerim dersinin yanında matematik, fen bilgisi, Türkçe gibi tüm zorunlu dersleri de alıyor. Bu öğretim yılı sonuna kadar tecvid, mahreç, yüzünden seri okuma, kısa sure ezberi gibi hafızlığa hazırlık eğitimi alan bu öğrenciler sene sonunda sınava girecekler. Sınavda başarılı olan öğrenciler önümüzdeki eğitim- öğretim yılında hafızlığın ezber aşamasına geçecekler.
Bilecik’te bir ilk olan ve Bozüyük’teki hafızlık eğitimine bir ivme kazandıran Hafızlık Sınıfı’nı geçtiğimiz hafta Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayır, Özel İdare Genel Sekreteri Halis Nalbant, Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar ziyaret etmişti. Hafızlık öğrencileriyle sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayır, öğrencilerin Kur’an okuyuşlarını dinlemiş eğitimleri hakkında bilgi almıştı.
YORUM EKLE