03 Ağustos 2015 Pazartesi 17:27
Bozüyük Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
banner230
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Temmuz ayında tatil yapan belediye meclisi, Ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi.
Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında düzenlenen ve 13 gündem maddesi ile yapılan meclis toplantısında Başkanlık makamı, MHP ve CHP grubunca meclis gündemine ek önergeler verildi. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San. Tic. A.Ş.’nin ilave olarak yapmayı planladığı yeni yatırımlarla ilgili olarak yapılacak parsel satışlarıyla ilgili olarak meclis üyelerinin oy birliği ile encümene yetki verildi. Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın çekimser kaldığı Yeni Mahalle Cami Caddesi’nde hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında çift taraflı park yasağı uygulanması konusu, belediye meclis üyelerinin tamamının oyları ile kabul edildi. İmar ve plan bütçe komisyonuna sevk edilen konular görüşüldü. MHP ve CHP grubunun önergeleri cevaplandırıldı.
İlk gündem maddesinde Belediye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çevre kirliliğinin giderilmesi kapsamında şartlı yardım olarak verilen vidanjör aracının kamu hizmetlerine tahsisi (haczedilememesi) talebinin görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi.
Belediye bünyesinde hizmet verilen alanlarda, nüfusun hızlı bir artış göstermesi, gelişen kentleşme süreci, buna bağlı olarak da belediye hizmetlerindeki çeşitliliğin ve faaliyet alanlarının genişlemesi sonucunda Belediye yerel hizmetlerin daha etkin, verimli ve halkın talep ve beklentilerine daha duyarlı bir şekilde; sosyal, kültürel ve spor alanlarında daha sağlıklı ve huzurlu hizmet sunulması amacıyla “Bozüyük Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler İşletmesi” kurulmasına ihtiyaç olduğu belirtildi. Belediye mülkiyetinde veya kullanımında bulunan Halk Ekmek Fırını, Lokanta, Çay Bahçesi, Kafeterya, Mesire Alanı, Soğuk Hava Deposu, Büfe, Düğün ve Nikah Salonu, Sosyal ve Kültürel amaçlı kullanılan salonlar, Otogar, Otopark; Akaryakıt İstasyonu, Havuz ve Spor Tesislerinin işletilmesi konusunda faaliyet göstermek üzere 5393 Sayılı Belediye Kanununun 71. Maddesine istinaden “Bozüyük İktisadi ve Sosyal Tesisler İşletmesi” adı altında Bütçe içi işletme kurulması talebinin görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi.
Kurban Bayramı münasebetiyle bayram süresince kesimi yapılacak olan kurbanlık büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan, kesim ücreti alınmaması konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Belediyeye ait Finişer aracının kiralama ücretinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi. 3194 sayılı İmar Kanunun 8. maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden; Yeni Küçük Sanayi Sitesinin de; 856, 857, 858, 859, 860, 861, 862 ve 863 nolu adaların bulunduğu bölgede imar planı değişikliği talebi görüşülerek imar komisyonuna sevk edildi.
3194 sayılı İmar Kanunun 8. maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden; Çarşı Mahalle, 270 ada 59, 61, 69 nolu parsellerin bulunduğu bölgede tescilsiz alanı da içine alan bölgede imar planı değişikliği talebi görüşülerek imar komisyonuna sevk edildi.
3194 sayılı İmar Kanunun 8. maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden; Yeni Mahalle, 1097, 1098, 1099 ve 1100 adanın bulunduğu bölgede imar planı değişikliği talebi görüşülerek oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi. 3194 sayılı İmar Kanunun 8. maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden; Yenidoğan Mahallesi, 799 ada da imar planı değişikliği talebi görüşülerek imar komisyonuna sevk edildi.3194 sayılı İmar Kanunun 8. maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden; Yenidoğan Mahallesi, 85 ada; 212, 214, 215, 216, 217, 218, 234, 400, 401 ve 402 nolu parsellerin bulunduğu bölgede imar planı değişikliği talebi görüşülerek oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi. 3194 sayılı İmar Kanunun 8. maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden; 4 Eylül Mahallesi, 288 ada; 20, 49 ve 45 nolu parsellerin bulunduğu bölgede imar planı değişikliği talebi görüşülerek oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi. 3194 sayılı İmar Kanunun 8. maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden; Çarşı Mahalle, Ilgınlı Mevkiinde Karayolları tarafından planlanan Söğüt yolu ile imar planlarımızın uyumla hale getirilmesi için plan değişikliği talebi görüşülerek imar komisyonuna sevk edildi.
Belediye Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi yapıldı. Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi için istenilen ulaşım talebinin halk dolmuşlarınca yapılması gerektiğinden yeni bir hat açılması konusu plan ve bütçe komisyonunun kararı oy birliği ile kabul edildi. Belediye İmar Komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi yapıldı. Son olarak da CHP ve MHP grubu tarafından verilen önergelerin görüşülmesi yapıldı.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.