Bilecik Kız İmam Hatip Lisesi Ek Binası Yeni Eğitim Öğretim Yılında Hizmete Girecek

Bilecik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin mevcut binasının bahçesine yapılan 370 kapasiteli 21 derslik ek binası, 2015-2016 eğitim öğretim yılında kız öğrencilere hizmet vermeye başlayacak.Bilecik İl Özel İdaresi Plan ve Proje, Yatırım ve...

Bilecik Kız İmam Hatip Lisesi Ek Binası Yeni Eğitim Öğretim Yılında Hizmete Girecek
banner230
Bilecik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin mevcut binasının bahçesine yapılan 370 kapasiteli 21 derslik ek binası, 2015-2016 eğitim öğretim yılında kız öğrencilere hizmet vermeye başlayacak.
Bilecik İl Özel İdaresi Plan ve Proje, Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve 2014 Mayıs ayında inşaatına başlanılan Ertuğrul Gazi Mahallesi Poyraz Sokak’ta yer alan 370 öğrenci kapasiteli yeni Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yeni öğretim yılında öğrencilere kapılarını açacak. İmam Hatip Lisesi’nin diğer eğitim kurumlarından farklı olarak, modern ve günümüz standartlarına, yönetmeliklere uygun bir şekilde inşa edilmesi oldu. Kız İmam Hatip Liseni binasının duvarlarına Türk Büyükleri olan Fatih Sultan Mehmet, Mevlana, Piri Reis, Akşemseddin, Dursun Fakıh, Yunus Emre, Ertuğrulgazi, Şeyh Edebali, Osmangazi ve Orhangazi’nin resimleri yer aldı.
YORUM EKLE