Nazilli Uzun Yaşam İçin Yürüdü

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde “Uzun Yaşam Yürüyüşü” etkinliği düzenlendi.Etkinliğe, Nazilli Kaymakamlığı, Nazilli Belediyesi, Nazilli Ticaret Odası ve Nazilli İktisadi...

Nazilli Uzun Yaşam İçin Yürüdü
banner230
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde “Uzun Yaşam Yürüyüşü” etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe, Nazilli Kaymakamlığı, Nazilli Belediyesi, Nazilli Ticaret Odası ve Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri ve ilçe halkı da katıldı. İlk defa gerçekleştirilen “Uzun Yaşam Yürüyüşü”, aktif yaşlanmaya vurgu yaparak en uzun ömürlü insanların yaşadığı yer olarak nitelenen Nazilli’den, kaliteli yaşlanma konusunda tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya farkındalık aşılamayı amaçladı. İki etaptan oluşan yürüyüşte, önce Sümer Kampüsü’nden başlanarak Nazilli Belediyesi’ne ulaşıldı. Belediye meydanında okul öğrencileri tarafından yaşlılara yönelik şiddeti kınamak üzere düzenlenen sözsüz tiyatro gösterisi yapılarak, katılımcılara elma ve su ikram edildi. Yarım saatlik moladan sonra Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi istikametinde 2. Etap yürüyüşüne start verildi. Yaklaşık iki saat süren yürüyüşte katılımcıların oldukça eğlenceli oldukları gözlendi.
Yürüyüşün sonunda sahnelenen tiyatro gösterisinin yanı sıra, katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Törün Özer’in de katıldığı İsabeyli Kampüsü’ndeki etkinlikler, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Merve İrem Yapıcı’nın katılımcılara teşekkür etmesi ile son buldu.
YORUM EKLE