Kuşadası’nda “Kırsal Kalkınmada Kadının Rölü“ Toplantısı

Kadının kalkınmadaki rolü, Kuşadası’na bağlı Kirazlı Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda ele alındı.Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Kuşadası’na bağlı Kirazlı’da düzenlenen "Kırsal Kalkınmada...

Kuşadası’nda “Kırsal Kalkınmada Kadının Rölü“ Toplantısı
banner230
Kadının kalkınmadaki rolü, Kuşadası’na bağlı Kirazlı Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda ele alındı.
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Kuşadası’na bağlı Kirazlı’da düzenlenen "Kırsal Kalkınmada Kadının Rolü" konulu toplantı Kirazlı Ortaokulu salonunda yapıldı.
Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Yılmaz Bozkır, Kuşadası Emniyet Müdürü Mustafa Topal ve Kirazlı Muhtarı Seydi Kaya ile birlikte, Şube Müdürleri, Kurum Daire Amirleri, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Aydın İl Koordinatörlüğü yetkilileri ile Kirazlı ve çevre köylerden üretici kadınların katıldığı toplantıda, kadın çiftçilere yönelik yerel ürünler, tarımsal ve hayvansal ürünlerin daha sağlıklı üretilmesi, ambalajlanması, pazarlanması konularında kaliteye arttırmaya ve karşılaşılan sorunları gidermeye yönelik bilgilendirme yapıldı. Toplantının son bölümünde ayrıca kadın çiftçilerin istek ve talepleri de dinlenerek, çözüm yolları arandı.
YORUM EKLE