Kuşadası Turizm Haftası Etkinlikleri

Bu yıl 39. Kutlanan Turizm Haftası’nın resmi törenleri Kuşadası’nda da Atatürk meydanında yapıldı.Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy başta olmak üzere protokol üyeleri, Turizm eğitimi gören öğrenciler, Turizm örgütlenmeleri, halk oyunları...

Kuşadası Turizm Haftası Etkinlikleri
banner230
Bu yıl 39. Kutlanan Turizm Haftası’nın resmi törenleri Kuşadası’nda da Atatürk meydanında yapıldı.
Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy başta olmak üzere protokol üyeleri, Turizm eğitimi gören öğrenciler, Turizm örgütlenmeleri, halk oyunları ekipleri ile vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen törenlere, limanda demirli bulunan iki gemiden inen turistler de ilgi gösterdi.
Kaymakam Muammer Aksoy’da konuşmasında törenlerin amacının ülke turizmine dikkat çekmek olduğunu söyleyen Aksoy; “Bugün burada bir tören yapıyor olmamızın amacı asla eğlenmek, sadece tören yapmak değildir. Ülkemiz için çok önemli bir fonksiyonu olan turizmin durumuna dikkat çekmek, ihtiyaçlarını, sorunlarını ortaya koymak ve gelişimine zemin hazırlamaktır. Gün olarak, mevsim olarak Türkiye’de daha çok deniz ve yazlık turizmi olduğu için bu tarihler seçilmiştir ama turizmin bir sezonu yoktur. Turizm 12 ay yapılabilecek bir aktivitedir. Bizlerin amacı da ilçemizin durumunu turizm açısından değerlendirmek, sorunlarına işaret etmek ve daha iyiye gidebilmek için olanaklar yaratabilmektir. Tarih boyunca bütün insanlık, yaşadığımız bu topraklara gelebilmek için gayret göstermiş ve burada 22 ayrı Roma ve Bizans yerleşimi ve sonrasında yerleşim yerleri kurulmuştur. Bu günümüze gelindiğinde de yine Kuşadası coğrafyası olmak üzere bölgemiz, ülkemizin ve dünyanın önemli yerleşim yerlerinden biridir. Bu ilçede resmi nüfusun çok üzerinde bir nüfus yaşamaktadır, kış aylarında 150 bin, yaz aylarında ise 600 bin civarında olduğunu düşünüyoruz. Bu kadar insanın bu bölgeye iklimi, güzellikleri, ürünleri, deniz manzarası dolayısıyla ilgisi vardır” diyerek Kuşadası’nda yaşayan herkesin kentin doğasına, çevresine, turizmine sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.
Törende TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Aydın, ADÜ Kuşadası Turizm Fakültesi Müdürü Osman Çolakoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu da birer konuşma yaptı. Konuşmalar sonrası halk oyunları ekipleri gösteriler yaptı.
YORUM EKLE