Karacasu’da “Kutlu Doğum Haftası” Programı Gerçekleşti

Aydın’ın Karacasu ilçesinde “Kutlu Doğum Haftası” dolaysıyla İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Karacasu Şubesi tarafından Hafız Mustafa Kavurmacı Ortaokulu Konferans Salonu’nda etkinlik düzenlendi.Etkinliğe, İlçe Kaymakamı...

Karacasu’da “Kutlu Doğum Haftası” Programı Gerçekleşti
banner230
Aydın’ın Karacasu ilçesinde “Kutlu Doğum Haftası” dolaysıyla İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Karacasu Şubesi tarafından Hafız Mustafa Kavurmacı Ortaokulu Konferans Salonu’nda etkinlik düzenlendi.
Etkinliğe, İlçe Kaymakamı Yavuz Gül, Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, İlçe Jandarma Komutanı Özgür Öncü, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Yalçınkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Kutlu Doğum Sinevizyonu ile devam etti. İlçe Müftüsü Recep Eryılmaz’ın açılış konuşmasının ardından, camii hocaları tarafından "İlahi Dinletisi" sunuldu. Aydın İl Müftü Yardımcısı Uğur Kocabaş "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans verdi. Kocabaş, “Peygamber Efendimizin ümmeti olmak şereflerin en büyüğüdür. Hz. Muhammed’in ümmeti olmaktan ne kadar övünsek dua etsek azdır. Peygamber sevgisi ruhlarımıza Nisan yağmuru gibi indi, bizlere öyle bir rüzgâr bıraktı ki Muhammed (SAV) o sevgi günden güne kartopu gibi büyüyor” dedi.
Program sonunda ise salon çıkışında karanfil ve kitaptan oluşan çeşitli hediyeler vatandaşlara takdim edildi.
YORUM EKLE