Germencik Sokakları Gül Koktu

Germencik Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle özel bir araçla sokaklara gül suyu püskürtüldü.Germencik Belediyesi’nin katkılarıyla İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına katılan vatandaşlara...

Germencik Sokakları Gül Koktu
banner230
Germencik Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle özel bir araçla sokaklara gül suyu püskürtüldü.
Germencik Belediyesi’nin katkılarıyla İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına katılan vatandaşlara kavurma ve pilav ikram edildi. Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın talimatıyla ilk defa Germencik sokaklarında özel araçla gülsuyu püskürtülmesi, vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı.
Tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftasını kutlayan Başkan Akın, “Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’i daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır. Sevgili Peygamberimizin doğumunu kutladığımız bu günlerde, insanlığın O’na ne kadar ihtiyaç duyduğunu çok iyi görmekteyiz. O’nun barışçı ve insanı odak alan yaklaşımı, savaşların ve felaketlerin hüküm sürdüğü günümüz dünyasının barışa ve huzura kavuşmasının anahtarıdır. İslam dininin inanç ve ahlak prensipleri konusunda tüm insanlığı doğru bilgilendirmek, bu konuda süregelen bazı yanlış algıları ortadan kaldırmak ve onun mesajlarını insanlara bir daha ulaştırmak için düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çok önemli bir yere sahiptir” dedi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273