banner271

Didim Derneği Ankara Devlet Tiyatrosunu Didimlilerle Buluşturdu

Didim Derneği 30. Yılı etkinlikleri kapsamında Ankara Devlet Tiyatrolarının yapımı olan “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye” adlı oyun Didim’de sahnelendi.Didim Derneği 30. Yılı etkinlikleri kapsamında ilçemize getirdiği, Didim Belediyesi...

Didim Derneği Ankara Devlet Tiyatrosunu Didimlilerle Buluşturdu
banner230
Didim Derneği 30. Yılı etkinlikleri kapsamında Ankara Devlet Tiyatrolarının yapımı olan “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye” adlı oyun Didim’de sahnelendi.
Didim Derneği 30. Yılı etkinlikleri kapsamında ilçemize getirdiği, Didim Belediyesi ve Didim Ticaret Odasının katkı sunduğu oyun dün akşam saat 20:00’de Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde sahnelendi. Didim Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu ve eşi, Didim derneği Başkanı Ali Budak, dernek üyeleri ile çok sayıda Didimli oyunu izledi. Sait Faik Abasıyanık’ın yazdığı, Savaş Dinçel’in oyunlaştırdığı, Murat Çidamlı’nın yönettiği “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye” adlı oyunda Ünlü öykücü Sait Faik Abasıyanık’ın hayatı ve eserlerinden oluşan bir seçkiyle müzik, dans ve görsel efektleriyle genç seyirciyi edebiyatla buluşturuyor.
Oyunun dekor tasarımı Seyhan Kırca’ya, kostüm tasarımı İnci Kangal’a, ışık tasarımı Zeynel Işık’a, besteleri Onur Yüce’ye ait. Oyunda Erdinç Doğan ve Özgür Avcu görev aldı.
YORUM EKLE