Başkan Alıcık’ın Şehitler Haftası Mesajı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Şehitler Haftası Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınlayarak Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Vatan Uğruna Can Veren Tüm Şehitleri Saygı Ve Minnetle Andığını İfade Etti.

Başkan Alıcık’ın Şehitler Haftası Mesajı
banner230
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna can veren tüm şehitleri saygı ve minnetle andığını ifade etti.
Alıcık yayınladığı mesajında “Vatanımızı, istiklalimizi ve bayrağımızı sarsılmaz imanları ve eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bizlere vatan ve din mirasını bırakmak için toprağa düşmüş şehitlerimize olan minnet borcumuz bir ömür boyu tükenmez. Bu vatan ve al bayrak için gözünü kırpmadan canını veren aziz şehitlerimizi bir kere daha saygıyla anıyoruz. Gözlerini kırpmadan ölüme giden, kanlarıyla bayrağımıza al rengini veren şehitlerimiz bize geride bu cennet vatanı bıraktılar. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” ifadelerini kullandı. Alıcık, mesajın devamında Şehitlik mertebesinin ne kadar yüce bir mertebe olduğunu şu cümlelerle açıkladı; “Şehit, Allah rızası için, din, vatan, millet uğruna canını veren Müslüman kişiye denir. Şehitlik, İslam dininde peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebedir. Türk Milleti için bu mertebeye ulaşmak, vatanı ve milleti için canını vermek şereflerin en büyüğüdür. Bu toprakların her karışı şehit kanlarıyla sulanmıştır. Aziz şehitlerimiz Ülkemizin bugünlere ulaşması için sayısız zorluklara göğüs germiştir Milletimizin her ferdi, şehitlerimizin bıraktığı emanetin değerinin şuuru içindedir. Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıyacağız. Zafere ulaşarak vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede yaşamamıza sağlayan, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor Cenab- Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
YORUM EKLE